Ogumienie

Opony

Opony osobowe

9 miesięcy temu  13.09.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 2

Opony z segmentu Ultra High Performance produkcji Hankook sprawdziły się już w wielu modelach Audi. Podobnie jak koncernowy brat, Audi TT RS, również aktualny model – Audi RS 5 Coupé -– jest wyposażany fabrycznie w opony Hankook. Zgodnie z tradycją High Performance Gran Turismo opony Ventus S1 evo² w nowym Audi RS 5 Coupé nadają sportowego charakteru, jak i zwiększają jego komfort, doskonale wpisując się w stylistykę aktualnych modeli A5 z najwyższej półki. Zarówno w przypadku seryjnych opon 19-calowych, jak i opcjonalnych dwudziestek, model Ventus S1 evo² jest produkowany w opatentowanej technologii Hankook, redukującej hałas- „sound absorber®”.

Producent opon klasy premium, firma Hankook wyposaża fabrycznie w opony model Audi RS 5 Coupé. Już w 2016 Hankook zadebiutował wraz z dwuosobowym Audi TT RS jako seryjny dostawca dla modelu RS. Teraz Audi RS 5 Coupe wyjedzie z fabryki na  19-calowych oponach S1 evo². 

Aktualny Audi RS 5 Coupé jest pierwszym modelem serii RS w nowym stylu i wraz z nowym silnikiem V6 Biturbo łączy pozorne przeciwieństwa: osiągi z praktycznością. Dokładnie te właściwości tworzą Audi RS 5 Coupé – pomimo na wskroś sportowego charakteru jest nadal praktyczny na co dzień. 

To samo dotyczy opon. W fazie projektowej skupiono się na sportowym charakterze, który nie mógł ograniczać komfortu użytkowania, oraz na dobrej przyczepności i zarazem wysokiej żywotności. Wszystko to zapewnia Ventus S1 evo², opony montowane fabrycznie w Audi RS 5 Coupé w rozmiarach 265/35 R19 98Y XL (seryjne) oraz 275/30 R20 97Y XL (opcjonalne) z redukującą hałas technologią Hankook „sound absorber®”. 

W każdym modelu RS, Audi Sport GmbH zapewnia nie tylko zdolność do poruszania się w zwykłym ruchu drogowym, ale również sportowy charakter – ten ostatni nie tylko z nazwy. W testach opon oznacza to, że dziesięć okrążeń na legendarnej trasie Nordschleife toru Nürburgring, opony muszą przetrwać w takim stanie, by tak samo bezpiecznie można było na nich wrócić potem do miasta na zakupy. Tutaj sztandarowy produkt UHP firmy Hankook dowiódł nie tylko swojego sportowego charakteru, ale i szczególnej wytrzymałości i niezawodności. Innowacyjna, inspirowana wyścigami DTM 3-warstwowa konstrukcja bloku ze specjalnym układem schodkowym zewnętrznych bloków żebra zapewnia równomiernie wysoką przyczepność także przy zaawansowanym stopniu zużycia oraz znakomite właściwości trakcyjne i skuteczność hamowania przez cały cykl życia opony.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony