ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  15.06.2018, ~ Administrator   Czas czytania 7 minut

Strona 1 z 4

Zamiast na nierealistycznych wizjach, należy skupić się na aktualnie dostępnych rozwiązaniach i ich promocji. Przedsiębiorcy muszą poznać zalety i zasady użytkowania samochodów elektrycznych – zgodzili się uczestnicy konferencji E-MOBILITY, odbywającej się w ramach III Międzynarodowych Targów EkoFlota.

Konferencję, która zgromadziła liczną reprezentację branży, rozpoczęto od odczytania listu Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii Michała Kurtyki.

- Stawiamy na elektromobilność przewidując, w jakim kierunku będzie się w długofalowej perspektywie rozwijał ten sektor gospodarczy – zapewnił w nim wiceminister.

Dodał, że jego zdaniem szereg regulacji mających na celu popularyzację nisko- i zeroemisyjnych pojazdów w Polsce umocni pozycję polskich firm działających dziś na rynku. W jego opinii, nowe przepisy zwiększą zainteresowanie zakupem pojazdów elektrycznych w Polsce.

Road Map

Właśnie na to liczą przedstawiciele branży, którzy wzięli udział w I panelu „Niskoemisyjna flota w firmie – Road Map".

- Pojazdy spalinowe nie znikną z dróg od razu, jednak, czy tego chcemy czy nie, świat podąża w kierunku elektryfikacji transportu – powiedział Tomasz Gałaszkiewicz, BMW i Manager. - Na elektromobilność nie można patrzeć w perspektywie roku lub dwóch. Dzisiejsza inwestycja w samochody elektryczne to odpowiedź na to, co stanie się w roku 2020, 2025 i 2030. Obecnym liderem są Chiny, które przygotowują się na przyszłość lepiej niż Unia Europejska czy Stany Zjednoczone.

Jacek Pawlak, Prezydent Toyota Motor Poland, skupił się na tym co „tu i teraz”.

- Słabo rozwinięta infrastruktura nie jest główną barierą dla rozwoju elektromobilności w Polsce. Są nią wysokie ceny. Dopóki nie spadną, to mimo rozbudowy stacji ładowania, nikt nie będzie kupował drogich samochodów elektrycznych. Jeżeli myślimy dziś o zmniejszeniu emisji w Polsce, postawmy na hybrydy. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której miliony używanych Diesli z Europy Zachodniej trafią do Polski. Zamiast myśleć o tym, co będzie za 30 lat, skupmy się na najbliższej przyszłości – powiedział Jacek Pawlak.

Podobne obawy żywił Sławomir Wontrucki, Członek Zarządu PZWLP, Prezes LeasePlan Polska.

- Obawiam się tego, że staniemy się złomowiskiem Europy. Jesteśmy, obok Bułgarii, jednym z dwóch krajów w Unii Europejskiej, które akceptują import samochodów po całkowitych szkodach z USA. Od rządzących oczekiwałbym większego skupienia na przedsiębiorcach. Firmy są jedynym motorem napędowym rynku nowych samochodów w Polsce – stwierdził przedstawiciel PZWLP.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Gienn 1 ponad rok temu Hahaha bo w kupie siła! Jak sie sprężymy to wytrzelimy - wazne zeby razem, zeby konkurencja nas napedzala wzajemnie. Widac ze mozemy, bo chociazby taki greenway stawia ładowarki jedna za druga. Jest potrzeba - jest reakcja i tak to powinno wygladac!
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony