Ogumienie

Opony

11 miesięcy temu  14.02.2018, ~ Administrator   

MŚ Junior WRC - Akcent na młodzież, w Rajdzie Szwecji na oponach PIRELLI SOTTOZERO

MŚ Junior WRC - Akcent na młodzież, w Rajdzie Szwecji na oponach PIRELLI SOTTOZERO

Strona 1 z 2

W tym sezonie firma Pirelli jest wyłącznym dostawcą w Rajdowych Mistrzostwach Świata Junior WRC. To kluczowy element firmowej strategii, która zakłada przygotowanie kolejnego pokolenia mistrzów. W składających się z pięciu rund mistrzostwach, rozpoczynających się od Rajdu Szwecji, najbardziej obiecujący młodzi kierowcy będą walczyć przy użyciu identycznych rajdówek Ford Fiesta R2T, przygotowanych przez firmę M-Sport. Wyłoniony na koniec sezonu mistrz otrzyma fabrycznie nowego Forda Fiestę R5 wraz z pakietem opon i paliwa oraz pomocą w organizacji startów w cyklu WRC-2 w sezonie 2019.

Zawodnicy w cyklu Junior WRC: Mocna stawka 15 kierowców (wszyscy urodzeni w 1989 roku lub później) zgłoszonych do mistrzostw Junior WRC w sezonie 2018 reprezentuje 12 krajów z całego świata.

Poniżej sylwetki zawodników:

Umberto Accornero: Włoski kierowca, który rozpoczął karierę od startów w Wielkiej Brytanii. Opuści Rajd Szwecji i rozpocznie swój udział w cyklu od Tour de Corse.

Emil Bergkvist: Szwed w sezonie 2015 zdobył mistrzostwo Europy w kategorii Junior, a teraz po dwóch sezonach w WRC-2 wraca do samochodu kategorii R2. Jego pilotem jest doświadczony Norweg Ola Floene, mający na koncie starty z Andreasem Mikkelsenem i Madsem Ostbergiem.

Luca Bottarelli: 20-latek cieszy się wsparciem ACI Team Italia: inicjatywy, która przy udziale Pirelli pomaga w rozwoju młodych włoskich kierowców. – Sądzę, że to naprawdę dobra okazja do podniesienia poziomu doświadczenia – powiedział.

Theo Chalal: Jeden z trzech francuskich kierowców, którzy próbują iść w ślady gwiazdy M-Sportu, Sebastiena Ogiera – dawnego mistrza Junior WRC. – To dla mnie szansa, by odkryć nowe mistrzostwa i nowe rajdy – skomentował Theo.

Callum Devine: Przenosi się o krok wyżej po zdobyciu w sezonie 2017 mistrzostwa Wielkiej Brytanii wśród juniorów. – Jest tu wielu rywali znacznie bardziej doświadczonych niż my. Będziemy zadowoleni, jeśli uda się zbliżyć do nich i pokazać nasze tempo – mówi Callum.

Emilio Fernandez: Pochodzi z Chile, więc Rajd Szwecji może być dla niego dużym kontrastem w porównaniu z tym, do czego zdążył przywyknąć, ale za to dobrze zna Forda Fiestę R2T.

Terry Folb: Protegowany Sebastiena Loeba i jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w stawce. Ma na koncie trzecie lokaty w Junior WRC z sezonów 2015 i 2017.

Jean-Baptiste Franceschi: W zeszłym roku został mistrzem Francji juniorów i w ten sposób wywalczył miejsce w prowadzonym przez tamtejszą federację programie „Equipe de France” – który przed laty wspierał też kariery Sebastienów: Loeba i Ogiera.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony