Opony

ponad rok temu  14.02.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

MŚ Junior WRC - Akcent na młodzież, w Rajdzie Szwecji na oponach PIRELLI SOTTOZERO

Strona 2 z 2

David Holder: Mistrz Nowej Zelandii z 2016 roku zamierza pójść w ślady rodaka Haydena Paddona, który zaliczył milowy krok w karierze dzięki programowi Pirelli Star Driver.

Enrico Oldrati: Jego ojciec i wuj startowali w mistrzostwach Włoch, a Enrico zadebiutował dopiero w grudniu zeszłego roku – walcząc m.in. z Valentino Rossim podczas Monza Rally Show. Skorzysta na doświadczeniu znanego pilota, Danilo Fappaniego.

Denis Radstrom: Kolejny Szwed, pochodzący z Torsby – miasta, w którym Rajd Szwecji ma swoją bazę. Przeszedł do Junior WRC w zeszłym sezonie i zajął piąte miejsce w rocznej klasyfikacji.

Ralfs Sirmacis: Łotysz, który w 2015 roku zajął drugie miejsce w juniorskich mistrzostwach Europy, za Bergkvistem. Następnie w kolejnym sezonie wygrał klasyfikację generalną w trzech rundach mistrzostw Europy. Uznawany za gwiazdę przyszłości, rozpocznie tegoroczne starty od Korsyki.

Julius Tannert: W sezonie 2015 zdominował Puchar Opla Adama w rodzinnych Niemczech i wywalczył tym samym starty w mistrzostwach Europy na oponach Pirelli. W zeszłym roku przeniósł się do Junior WRC i wygrał w tej kategorii swoją domową rundę.

Ken Torn: Urzędujący mistrz Estonii na poziomie R2. Jego pilot Kuldar Sikk startował w przeszłości z Ottem Tanakiem – także w okresie, w którym Tanak był w programie Pirelli Star Driver.

Tom Williams: Chrześniak Richarda Burnsa, który w 2001 roku zdobył mistrzostwo świata na oponach Pirelli. Ma zaledwie 19 lat, ale w sezonie 2017 zajął drugie miejsce w swojej klasie w mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Zdobywał także doświadczenie na trasach WRC, w Finlandii i Niemczech.

Przepisy FIA Junior WRC: Kierowcy cyklu Junior WRC mają do dyspozycji po 22 opony na cały rajd, z osobnym przydziałem na odcinek testowy.

– Nasze wsparcie dla cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata Junior WRC idealnie wpisuje się w przyświecającą naszej firmie filozofię wspierania młodych, utalentowanych kierowców w drodze na szczyt. W przeszłości poprzez programy Pirelli Star Driver czy WRC Academy pomogliśmy aktualnym fabrycznym kierowcom WRC, takim jak Craig Breen, Elfyn Evans, Hayden Paddon czy Ott Tanak. Teraz z przyjemnością promujemy kolejne pokolenie młodych kierowców, począwszy od rozgrywanego w najbliższy weekend Rajdu Szwecji - mowi Terenzio Testoni, menedżer aktywności rajdowych Pirelli.