ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  15.09.2017, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Producent opon klasy premium – firma Hankook – jest obecna na targach IAA we Frankfurcie promując m.in. opony koncepcyjne w nowych studyjnych samochodach elektrycznych Volkswagena – I.D. Crozz II. Ten czterodrzwiowy model z napędem na wszystkie koła jest pierwszym napędzanym elektrycznie samochodem z segmentu CUV (crossover utility vehicle) Volkswagena, będącym połączeniem Coupé z SUV-em. Po światowej premierze w kwietniu w Szanghaju, marka prezentuje na targach IAA nowy wariant I.D. Crozz. Oprócz modeli Volkswagena I.D. i I.D. Buzz na oponach Hankook jeździ teraz również najnowsza generacja pojazdów koncernu Volkswagen.

Wraz z oponami koncepcyjnymi dla modelu I.D. Crozz II, Hankook prezentuje kolejną odsłonę innowacyjnej opony do samochodów elektrycznych przyszłości. Koncepcja kolorystyczna opony – w całości antracyt – wpisuje się w awangardowy design pojazdu. Takie zabarwienie jest możliwe dzięki specjalnej mieszance gum bieżnika i ściany bocznej, która zamiast sadzy zawiera alternatywne wypełniacze na bazie białego barwnika. Wpisana w stylistykę opony inkrustacja na ścianie bocznej wizualnie akcentuje zestrojenie felgi z oponą.

Na uwagę zasługuje fakt, że opona koncepcyjna dla modelu I.D. Crozz II, tak jak opona konwencjonalna, uzyskuje swój specjalny profil w prasie wulkanizacyjnej i dzięki temu jej produkcja może być niemal w pełni zautomatyzowana, co daje zupełnie nowe możliwości. W przypadku konwencjonalnych opon koncepcyjnych profil nadawano dotąd zwykle ręcznie, w uciążliwym procesie po wulkanizacji, w półfabrykatach podobnych do opon gładkich. W oponie do modelu I.D. Crozz II ręcznie naniesiono tylko inkrustację na ścianie bocznej.

Wymiary opony koncepcyjnej odpowiadają rozmiarowi 245/45R21 opon konwencjonalnych (I.D.: 215/45R20, I.D. Buzz: 235/45R22). Duża w porównaniu do szerokości opony średnica zapewnia wąski, wysoki profil, co w stosunku do powierzchni styku opony daje niższy, niż w oponach konwencjonalnych współczynnik oporu powietrza, który w połączeniu z mniejszym oporem toczenia optymalizuje efektywność energetyczną. Ponadto duża średnica zmniejsza podatność na odkształcenia i odkształcenia wsteczne, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie oporu toczenia. Ważna dla skuteczności hamowania, trakcji i prowadzenia bocznego powierzchnia styku jest stosunkowo duża pomimo niewielkiej szerokości opony, co w połączeniu z mieszanką bieżnika o dużej przyczepności zapewnia optymalną wydajność.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony