Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

9 miesięcy temu  09.01.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Wkrótce rozpocznie się nowy sezon: przygotowanie pól, sadzenie, wysiew, opryski, zbiory, transport plonów i orka. Opony Alliance typu Very High Flexion są najlepszym partnerem, na którym rolnicy i przedsiębiorcy mogą polegać w kwestii ochrony gleby i optymalizacji upraw podczas transportu ciężkich ładunków.

Alliance to jedyna marka oferująca konkretne rozwiązanie chroniące glebę podczas ciągnięcia przyczep, opryskiwaczy i rozrzutników. Zanim pojawiły się opony Alliance 389VF, rolnicy stosowali w swoich ciągnikach opony typu VF, aby zmniejszyć ugniatanie gleby, jednak przejazd tą samą trasą przyczepy wyposażonej w standardowe opony eliminował wszelkie korzyści. Obecnie, dzięki połączeniu technologii flotacyjnej i VF, gleba jest chroniona lepiej niż kiedykolwiek podczas transportu tego samego ładunku przy ciśnieniu powietrza w oponach mniejszym o 30%. Alliance 389VF to jedyne na rynku opony flotacyjne z technologią VF, umożliwiające realizację pełnego cyklu rolnego z wykorzystaniem opon VF.

Co więcej, firma Alliance oferuje szeroką gamę opon typu VF zaprojektowanych po to, aby zmniejszyć do minimum ugniatanie gleby podczas prac polowych: modele Alliance 372VF przeznaczone do ciągników i kombajnów oraz Alliance 354 i Alliance 363 do opryskiwaczy i ciągników do upraw międzyrzędowych.

Technologia flotacyjna Alliance: udokumentowana historia innowacji

Firma Alliance rozpoczęła pionierskie działania na rynku opon flotacyjnych w 1994 r., wprowadzając najpierw flotacyjne opony diagonalne, a następnie popularny model radialny – A380. Od tego czasu firma Alliance nie zwalnia tempa i utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie technologii flotacyjnej. W 2017 r. został położony kolejny kamień milowy: dzięki innowacyjnemu modelowi Alliance 389VF – jedynym dostępnym na rynku oponom flotacyjnym z technologią VF, rolnicy mogą uzyskać najlepsze zbiory, korzystając z opon VF przez cały rok.

Coraz więcej rozmiarów opon Alliance 389VF

Gama rozmiarów opon klasy premium Alliance 389VF staje się coraz szersza. Na rynek wprowadzonych zostało 6 nowych rozmiarów, które są już dostępne w sprzedaży: VF 560/60R22.5, VF 600/55R26.5, VF 650/55R26.5, VF 710/50R26.5, VF 750/45R26.5, VF 750/60R30.5 Kolejne 2 rozmiary są w fazie przygotowania: VF 650/60R26.5, VF 800/60R32.

Alliance 389VF to wiodący model na rynku flotacyjnych opon radialnych, który jako pierwszy łączy w sobie technologię flotacyjną oraz technologię VF. Ta opona flotacyjna typu Very High Flexion pozwala na pracę przy ciśnieniu napompowania mniejszym o 30% lub przy nośności większej o 30% przy zachowaniu tego samego ciśnienia co w przypadku tradycyjnych opon flotacyjnych. Dzięki tej innowacji firma Alliance Tire Group oferuje wysoce wydajne opony do przyczep, które pozwalają uzyskać ciśnienie zbliżone do ciśnienia w oponach VF do nowoczesnych ciągników o dużej mocy. To znacząco zmniejsza nacisk na glebę i stopień jej ugniatania, a w konsekwencji pozwala zachować żyzność gleby i uzyskać duże zbiory.

Media do artykułu

Alliance Tyre Group (ATG) zaprezentował pierwszą na świecie oponę do przyczep rolniczych, która pozwala na pracę w polu z niższym ciśnieniem powietrza. To natomiast bezpośrednio przekłada się na mniejsze ugniecenie gleby.

Mowa o oponie Alliance 389 VF, która po raz pierwszy została zaprezentowana podczas targów techniki rolniczej SIMA w Paryżu na początku roku. Teraz producent tej opony, firma ATG, zaprosił dziennikarzy z całej Europy do udziału w testach praktycznych tego produktu. Odbyły się one w Neuss koło Düsseldorfu w Niemczech. Braliśmy udział w tych testach - zapraszamy do obejrzenia naszej relacji filmowej.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony