Ogumienie

Felgi

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  06.09.2017, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Najwięksi producenci i dystrybutorzy felg w Polsce chcą działać wspólnie. Zawiązali stowarzyszenie, którego głównym celem jest bezpieczny rozwój rynku. Bezpieczny, czyli jaki? Między innymi taki, na którym dostępne będą tylko produkty posiadające stosowne homologacje i certyfikaty bezpieczeństwa, spełniające standardy obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.

Prezesem nowo powstałego Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Felg Aluminiowych i Stalowych został Grzegorz Krzyżanowski z Alcar Polska. Podobne stowarzyszenia w Polsce mają też m.in. producenci części samochodowych czy opon.

Badania wytrzymałościowe, testy udarowe, symulacje obciążeń – takim badaniom poddawane są zazwyczaj felgi przed uruchomieniem seryjnej produkcji. Niestety nie wszyscy producenci na świecie działają w ten sposób. Nie wszyscy dystrybutorzy przed wprowadzeniem produktów na rynek przywiązują odpowiednio dużą wagę do testów i atestów. Dlatego jednym z głównych celów stowarzyszenia będzie dbanie o bezpieczeństwo dostępnych na krajowym rynku produktów.

Inne cele to m.in. wspólne stanowiska wobec organów władzy publicznej, ale też szeroko pojęta współpraca rozwojowa. Będą to m.in. szkolenia i konferencje oraz współpraca w zakresie postępu technicznego.

Wywiad z prezesem stowarzyszenia opublikujemy w jesiennym wydaniu "Świata Opon". Polecamy!

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony