ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  09.08.2018, ~ Administrator   Czas czytania 10 minut

Strona 4 z 6

Skręcana oś tylna: Elektro-hydrauliczny układ kierowniczy osi tylnej eRAS (electric Rear Axle Steering System) pozwala w pojazdach ciężarowych z trzema lub więcej osiami dodatkowo skręcać tylną oś nadążną lub poprzedzającą oś napędową. W ten sposób promień skrętu staje się mniejszy i zostaje ograniczone zużycie opon. Na podstawie kąta skrętu kół osi przedniej, transmitowanego magistralą CAN, układ kierowniczy określa optymalny kąt skrętu dla osi tylnej. Po przejechaniu zakrętu układ przejmuje również zadanie prostowania kół. eRAS zużywa energię tylko wtedy, gdy pojazd faktycznie skręca.

Bosch wprowadza napęd elektryczny do pojazdów użytkowych

Cargo tricycle z napędem 48-woltowym: Lekkie pojazdy elektryczne na dwóch, trzech lub czterech kołach odgrywają coraz ważniejszą rolę w szybkich dostawach towarów w obrębie miast. Układ napędowy 48-woltowy Boscha służy do zasilania również trójkołowych pojazdów dostawczych, tzw. cargo tricycle. Umożliwiają one przesyłanie listów i paczek w ramach „ostatniej mili” do miejsc przeznaczenia na obszarach miejskich.

E-cargo bike: Elektryczne rowery dostawcze stają się bardzo popularne. Dzięki nim transport żywności i małych przesyłek jest szybki i elastyczny. Napęd Performance Line Boscha dostarcza rowerom eBike maksymalny moment obrotowy 63 Nm, zapewniając większą moc podczas ruszania. Dzięki drugiemu zestawowi akumulatora, rowery te mogą w korzystnych warunkach osiągać zasięg do 180 km – nawet z ładunkiem. Komputer pokładowy Nyon znajduje najszybszą trasę dostawy, a także pokazuje kierowcy aktualny czas, prędkość, zalecane zmiany biegów, zasięg, dystans i aktualny stan naładowania akumulatora.

Zelektryfikowana oś przyczepy: Dzięki zelektryfikowanej osi, energia podczas hamowania nie jest tracona, ale magazynowana w akumulatorze wysokiego napięcia. W porównaniu do konwencjonalnych napędów przyczep z wykorzystaniem silnika Diesla, zelektryfikowane osie przyczepy pozwalają zaoszczędzić nawet 9000 litrów paliwa rocznie. Ułatwiają także zdalnie sterowaną jazdę elektryczną, na przykład na placach ładunkowych lub w portach. Do realizacji tego rozwiązania Bosch dostarcza sprawdzone części, które są kompaktowe i „od ręki”, takie jak falownik, odpowiedni moduł elektroniczny i sterownik pojazdu. Dostępny jest oddzielny zespół silnikowo-prądnicowy do zainstalowania jako kompletny silnik elektryczny lub aktywne podzespoły - wirnik, stojan i resolver (konwerter współrzędnych) - do zintegrowania z osią.

Tagi: Bosch, transport, IAA,

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony