ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Lakiernictwo i blacharstwo

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  13.02.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 2 z 2

Pozostałe dwie grupy pomysłów to głosy sceptyków (3,5%), według których problem nie jest do rozwiązania, oraz kierowców gotowych do walki na drodze (8%). „Jeśli masz czas i nerwy, by załatwiać kwestie odszkodowania, to daj po hamulcu”. W ocenie tej grupy kierowców, jadącym na zderzaku należy serwować na przykład prysznice ze spryskiwacza i montować haki lub kolce na tylny zderzak, by kara była bolesna dla portfela.

Przed takim zachowaniem przestrzega Kuba Bielak, ambasador kampanii i specjalista ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym:

„Część kierowców chce wychowywać tych, którzy siedzą nam na zderzaku. Odradzam, droga to nie miejsce na walkę. Trzeba nadać odpowiedni priorytet problemowi jazdy na zderzaku. Prędkość ciągle pozostaje największym problemem na polskich drogach, natomiast kwestia odległości w jakiej poruszam się od poprzedzającego pojazdu jest pomijana. Sytuację bardzo szybko poprawiłoby wprowadzenie rozwiązań systemowych, które z siebie wynikają i uzupełniają. Jeżeli zatem mówimy o edukacji, to powinna ona odbywać się zarówno w szkołach, ale również na drodze poprzez infrastrukturę. Właściciel samochodu z czujnikami pozwalającymi narzucić odpowiednią odległość, jeżeli nie używa tego typu udogodnień, to powinien dostać mandat. Poza tym jeżeli posiadamy infrastrukturę, która uczy, to również powinniśmy mieć infrastrukturę, która może karać” - podkreśla Bielak.

Od połowy listopada stronę www.nazderzaku.pl odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy fanów motoryzacji. Znajdziemy na niej porady dla kierowców i grę sprawdzającą szybkość reakcji na drodze. Autorzy najciekawszych pomysłów na rozwiązanie problemu jazdy na zderzaku w nagrodę otrzymali zaproszenia na kurs doskonalenia techniki jazdy oraz klocki hamulcowe Ferodo i wycieraczki Champion.

- Jazda na zderzaku jest zawsze niebezpieczna. Nawet osoba z bardzo dobrym refleksem, zanim przy prędkości 100 km/h naciśnie hamulec, zbliży się o kilkanaście metrów do przeszkody. Chcemy sprawdzić możliwość realizacji wybranych pomysłów internautów przez Policję i zarządców dróg – mówi Marcin Sochaczewski z Federal-Mogul Motorparts.

GALERIA ZDJĘĆ

Jazda na zderzaku to wypadki. Jak rozwiązać problem?
Jazda na zderzaku to wypadki. Jak rozwiązać problem?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ pepto 1 ponad rok temu Takie pytanie... czy sprawdzenie samochodu przed zakupem w Gdańsku na takiej zasadzie - https://motocontroler.com/spra... wykryje poważniejsze zdarzenia, przebudowy i zmiany w aucie? Jak to u was wyglądało?
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony