ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Wydarzenia

miesiąc temu  26.01.2023, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 1

17 lutego rozpoczną się zapisy uczestników kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Finał konkursu, tradycyjnie, odbędzie się drugiego dnia targów Poznań Motor Show, a więc dokładnie 31. marca 2023 roku. Zapraszamy do rejestracji na www.otws.pl.

To będzie już 29. edycja tego wydarzenia, którego pomysłodawcą jest Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Współorganizatorami turnieju jest Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej oraz miesięcznik „Nowoczesny Warsztat”.
W turnieju biorą udział uczniowie samochodówek z całego kraju. Wszyscy mierzą się na początku w części teoretycznej, a najlepsi awansują do finałowych rozgrywek, gdzie wykazać się trzeba już także wiedzą praktyczną. Bogata pula nagród od lat jest tym, co na OTWS przyciąga do Poznania setki uczestników. W ubiegłym roku w finale turnieju rywalizowało ponad 400 uczniów.

Rejestracja uczestników będzie prowadzona na www.otws.pl. - Można zgłosić do 10 osób z każdej szkoły, bez ograniczeń w proporcji zasadnicza/technikum. Szkoły mają pełną dowolność dotyczącą liczby reprezentantów w każdej z grup – zapowiada Rafał Sosnowski, prezes Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej. Podczas turnieju, kiedy uczniowie zasiądą do testów pisemnych, dla nauczycieli przygotujemy szkolenie z wybranego tematu technicznego.
- Szkoły, które brały już udział w poprzednich edycjach turnieju, mogą skorzystać z dotychczasowych loginów i haseł do logowania. Na stronie www.otws.pl można też oczywiście wygenerować nowe dane do rejestracji – mówi Sebastian Klauz, dyrektor firmy Goldman, wydawcy „Nowoczesnego Warsztatu”.

Partnerzy turnieju, podobnie jak rok temu, przygotowali liczne wykłady i szkolenia. Uczniowie, którzy je dokładnie obejrzą, z pewnością lepiej poradzą sobie na finałowych testach. Materiały dostępne będą w lutym i marcu na stronach turnieju oraz na facebookowym profilu OTWS.

Dlaczego warto wziąć udział?

Turniej motywuje naszych uczniów do nauki, do dodatkowego zaangażowania – przyznaje Artur Kiełb, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. Ta placówka zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce w kategorii szkół. – By osiągnąć bardzo dobre wyniki w turnieju, nie wystarczy podstawowa wiedza szkolna. Trzeba rozwijać się, korzystać z branżowych portali czy czasopism, jak „Nowoczesny Warsztat”. Wynik, który osiągnęliśmy, cieszy nas tym bardziej, że nagrody bardzo nam się przydadzą.
Do tej szkoły trafiły po turnieju m.in. podnośnik i wyważarka. Nagrody od partnerów turnieju trafiają do placówek edukacyjnych, ale też bezpośrednio do uczniów. Dla laureatów w ubiegłym roku przewidziano w nagrodach wyposażenie warsztatowe, jak stacje klimatyzacji, testery diagnostyczne, podnośniki, kursy i szkolenia na diagnostów, oprogramowanie warsztatowe, ale też choćby 42-calowy telewizor czy MacBook. Pełną listę nagród edycji 2023 opublikujemy wkrótce na www.otws.pl. Tymczasem zapraszamy do rejestracji!

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony