Warto wiedzieć

Wydarzenia

4 miesiące temu  08.10.2018, ~ Administrator   

Fot. archiwum

Strona 1 z 2

Ostatni tydzień września był wyjątkowo pracowity dla firm zrzeszonych w Polskiej Grupie Motoryzacyjnej. Wizyta studyjna w Mielcu, równocześnie odbywające się w Graz (Austria) spotkanie z przedstawicielami firmy MAGNA STEYR i klastrem ACstyria, wspólne stoisko PGM na rzeszowskich targach TSLA EXPO oraz szkolenia branżowe dla 50 pracowników firm, wymagały pełnej mobilizacji.

26-27 września. Mielec.

W tych dniach odbyła się szósta już wizyta studyjna firm należących do Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Tym razem gospodarzami spotkania były firmy: Sierosławski Group (www.sieroslawskigroup.pl), ZPH Jan Tarapata (www.tarapata.pl/kolbuszowa.html) i Firma Tarapata (www.tarapata.com ).

W wydarzeniu uczestniczyło blisko 50 osób - gównie prezesów i właścicieli z ponad 30 krajowych firm produkcyjnych w sektorze przemysłu motoryzacyjnego. Gościem specjalnym był Michał Ilnicki – koordynator zespołu Local Content z Volkswagen Poznań Sp. z o.o., z którym uczestnicy rozmawiali o perspektywach współpracy członków PGM z VW Poznań i o integrowaniu działań poszczególnych firm w celu umożliwienia im prezentowania wspólnych ofert i gotowych produktów koncernom motoryzacyjnym. Ta dyskusja najbardziej pochłonęła zebranych, a w szczególności tych, którzy są zainteresowani dostarczaniem swoich produktów do producentów samochodów.

- Brakuje polskich firm, które mogłyby być partnerami dla OEM. Silnych firm. Dlatego warto rozważyć aby to właśnie PGM dążył do stania się integratorem naszych różnych kompetencji – padały głosy z sali.

ACstyria. Graz. Austria.

W tym samym czasie odbyła się wizyta studyjna w Austrii, zorganizowana przez Wschodni Sojusz Motoryzacyjny w bliskiej współpracy z Polską Grupą Motoryzacyjną i Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Przedstawiciele czterech firm należących do PGM (PZL SĘDZISZÓW, GUMAT, CADWAY AUTOMOTIVE i PIMOT) spotkali się z kilkoma austriackimi firmami motoryzacyjnymi zrzeszonymi w klastrze ACstyria. Spotkanie z zarządem firmy MAGNA STEYR zaowocowało nawiązaniem cennych bezpośrednich kontaktów członków PGM z osobami odpowiedzialnymi w austriackiej fabryce samochodów za zakupy w poszczególnych obszarach.

TSLA. Wspólne stoisko. Szkolenia. Rzeszów.

W piątek 28 września br., w G2A Arena, w Jasionce k/Rzeszowa, rozpoczął się Kongres TSLA EXPO RZESZÓW 2018, zorganizowany pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Polska Grupa Motoryzacyjna została partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony