Warto wiedzieć

9 miesięcy temu  17.05.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 1

12 maja w siedzibie firmy Bosch w Warszawie odbył się III finałowy etap Olimpiady Techniki Samochodowej. Wzięło w nim udział 13 najlepszych uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej wyłonionych w poprzednim teoretycznym etapie. Firma AS-PL uczestniczyła w wydarzeniu jako sponsor wspierający. 

Zwycięzcą Olimpiady został Arkadiusz Kałęcki z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Tytuł Samochodowej Szkoły Roku otrzymał Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi

Rywalizacji uczniów towarzyszył odbywający się równolegle panel z wypowiedziami ekspertów na bieżące tematy związane z motoryzacją. Przedstawicielka AS-PL zaprezentowała firmę oraz jej ofertę produktową w aspekcie rozwiązań powiązanych z systemem start-stop. W imieniu firmy przekazano zwycięzcy nagrodę w postaci zestawu głośnomówiącego marki „Jabra”, a zwycięska szkoła otrzymała specjalnie przygotowane przekroje rozrusznika i alternatora marki AS przeznaczone dla celów dydaktycznych. 

Finaliści mieli do wykonania 2 zadania praktyczne. Pierwsze polegało na wykryciu rodzaju awarii silnika o zapłonie samoczynnym. Badanym samochodem był Volkswagen Golf VII 2,0 TDI wyposażony w układ wtryskowy Common Rail. Jego użytkownik zgłosił podejrzany brak mocy silnika w sytuacji średniego i dużego obciążenia. 

Drugie z nich polegało na zdiagnozowaniu przyczyny awarii, która obrazowana była przez sygnalizację niesprawności wielu układów w postaci świecenia lampek kontrolnych. Tu z kolei badanym pojazdem był Volkswagen Golf VI. 

Każde zadanie było nagradzane maksimum 20 punktami. Po podliczeniu punktów z finału, komisja zsumowała je z wynikami z półfinału, co dało wyłonienie zwycięzcy oraz Samochodowej Szkoły Roku, czyli placówki, której dwóch uczniów otrzymało łącznie największą liczbę punktów. 

Relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie firmy

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony