Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

6 miesięcy temu  05.02.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Jedno z najbardziej znanych w Polsce czasopism motoryzacyjnych przestrzega swoich czytelników przed nieuczciwymi warsztatami i mechanikami samochodowymi. "Fakty są takie, że część mechaników i warsztatów stosuje różne brzydkie triki – wszystko po to, żeby się jak najmniej napracować, a przy okazji swoje zarobić" - pisze w artykule "Tak naciągnie cię mechanik" Piotr Wróbel.

Zdaniem gazety, najczęściej do oszustw w warsztatach dochodzi przy wymianie płynów eksploatacyjnych. Serwis olejowy bez wymiany oleju - to jeden z takich przykładów. Inny? Wlewanie tańszego oleju niż ten zakupiony. Auto Świat twierdzi też, że część warsztatów poszukuje usterki w samochodzie metodą "chybił-trafił", a klient płaci oczywiście za robociznę i wymienione (niepotrzebnie) części. Inny wskazany przez autora artykułu przykład to zawyżanie kosztów robocizny i cen części. Zdaniem czasopisma, w polskich warsztatach wciąż dochodzi też do kradzieży elementów z samochodów klientów. Dziennikarze radzą klientom, by "znakować kluczowe podzespoły". I nie bać się sądów!

Zarzutów wobec części warsztatów jest więcej, podobnie jak porad skierowanych do klientów. Co o tym myślicie? Zapraszamy do dyskusji!

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 46

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 4
  POINFORMOWANY
 • 5
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 16
  WKURZONY
 • 8
  BRAK SŁÓW

Komentarze (17)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Wojt 17 3 miesiące temu To jak prawie w każdej branży. Ostatnio kupiłem ekogroszek z jakiegoś lokalnego składu to zamiast 1 tony dostałem lekko ponad 800 kg. Na każdym etapie oszukują ludzi, już lepiej trafić do sprawdzonych sprzedawców i mieć z głowy. Dla porównania kupiłem węgiel z darmowa dostawą z https://kolombus.pl/... i całkowicie inne podejście, może w końcu rynek sam wykluczy tych nieuczciwych..
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ TEDI 16 6 miesięcy temu Przeczytałem wszystkie komentarze - wniosek - "uderz w stół a nożyce się odezwą"!. Przepraszam - tylko ASO kradnie?, czyli serwis, i właściciel? czy mechanicy, którzy albo są ,miernotami, albo złodziejami, a jak zostaną zwolnieni bo nie mogą się pogodzić z własną nieuczciwością i złodziejstwem, to jest wielkie larum, następnie pracują w warsztacikach gdzie robią za darmo. Tacy "fachowcy nie mają żadnych problemów z żadną naprawą - cieknący, zablokowany zacisk hamulcowy, drobnostka, wystarczy wymienić gumkę i już jest bardzo dobrze. Ja prowadzę serwis od 42 lat, wielokrotnie pisałem na różnych portalach o oszustwach, złodziejstwie i skandalicznie robionych "naprawach" niejednokrotnie zagrażających bezpieczeństwu. A jaki procent sprzedaży stanowią w hurtowniach części premium, a jaki części najtańsze, a każdy klient jest pewny że ma zmontowane części markowe, bo za takie zapłacił, jaka jest procentowa sprzedaż olejów mineralnych, a wymiana olejów i płynów za darmo! z czego żyje?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ kibu 15 6 miesięcy temuocena: 100%  Pracuję w branży ponad 30 lat. Usługi motoryzacyjne i sprzedaż części. zatrudniam kilkadziesiąt ludzi. Jak w każdej branży są nieuczciwi ludzie. Są to politycy, lekarze, policjanci itd. Większość jednak chce uczciwie pracować i zarabiać, a nie okradać. Niestety takie szmatławce jak wymieniona gazeta, w której piszą dziennikarze na zlecenie pewnego narodu, chce by kolejna grupa zawodowa się żarła, oskarżała i nie stanowiła jedności. Przecież nie ma różnicy między mechanikiem aso , czy niezależnym. Ale jest różnica między złodziejem, a uczciwym. A czy producenci, często pochodzący z tego ważnego narodu są uczciwi dostarczając nam części w markowych opakowaniach, które nigdy nie powinny być montowane?????. Koledzy, nie dajmy się poróżnić. Zawód mechanika już dawno ktoś próbuje zeszmacić obniżając wartość jego pracy.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Władek 14 6 miesięcy temu Wszyscy którzy się wypowiedzieli maja absolutną rację. Jednak popieram wypowiedzi związane z ASO, sam pracowałem jako mechanik w vw i Audi, uwierzcie mi na samym wejściu trzeba wyciągnąć 250 zł minimum, aktualnie pracuje w zwykłym warsztacie samochodowym, jaka jest różnica? Otóż powiem wam. Obecnie ja naprawiam samochody a nie jak wcześniej wymieniam części, to jest wielka różnica, i cenowo też to wygląda o niebo lepiej. W vw przy zaciętym tloczku zacisku hamulcowego wymieniany zostawal zacisk kompletny nowy oryginalny za ok 500 zł +robocizna ok 200zl, lecz w mojej obecnej pracy na zwykłym warsztacie, które redakcja tak oczernia i wchodzi w głupie insynuacje, plotki oraz wypowiedzi klientów tych warsztatów którzy jedynie na forum czytali co może być nie tak, naprawa a raczej głupie uszczelki do zacisku kosztują kilkanaście złotych plus ich wymiana i montaż zacisku wynosi nie całe 100 zł. Więc kto tu jest nie uczciwy?! Zejdzcie z normalnych mechaników bo to jest normalnie oczernianie!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Właściciel warsztatu 13 6 miesięcy temuocena: 100%  Jako właściciel warsztatu od 18 lat takie opowieści i historie w 99% dotyczą warsztatów ASO.A nie warsztatów niezależnych!!!My mamy do stracenia opinie i klientów ASO nic nie ma bo klient na gwarancji jest po nie kont na nich skazany.Slyszałem historie z Warszawy ze pani odstawiła samochod na coroczny przegląd do ASO.Usiadla sobie w parku przy warsztacie,przez 4h nikt nie wsiadł nawet do samochodu po czy dostała telefon że samochod jest już gotowy i trzeba zapłacić xxx zł.oczywiscie została wezwana policja i zabezpieczony monitoring ale co to zmienia?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ zdziwiony 12 6 miesięcy temuocena: 100%  Dzien dobry , pismo lub gazetę bo nie wiem jak to Coś nazwać czyli Auto Świat przestałem kupować kilka lat temu jak zamieszczali artykuły o końcu LPG w Polsce i kupowaniu w to miejsce " jedynie słusznych niemieckich Diesli " przykro mi że jako naród dajemy sie tak łatwo manewrować niemieckiej prasie i mediach które w ponad 95 % kształtują nasz światopogląd . Myśle że już z nas zrobili obywateli EU ale 2 kategorii a jak to mawiał ich przodek Gebels " kłamcie, kłamcie a i tak coś pozostanie maja w tym długie tradycje historyczne.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ zmęczony 11 6 miesięcy temuocena: 100%  Jestem zmęczony tymi sensacyjnymi informacjami , ponad 25 lat w branży ale w ostatnim czasie ataki pseudo-pismaków jak by wszyscy mechanicy byli złodziejami to nienormalne ,niemoralne .Myślę że człowiek nie uczciwy mierzy wszystkich swoją miarą. Chętnie bym zaprosił do siebie takiego wszechwiedzącego autora artykułu żeby zobaczył jak łatwo się naprawia,diagnozuje dziwne składaki ,przeszczepy, szczepy szpachlo wozy itd.itp. Bzdury Panowie to wy pisać umiecie ale od lat nie piętnujecie cofania liczników, rejestracji dziwnych składaków, ponownego rejestrowania pojazdów po szkodzie całkowitej. Polska przywara szczuć jednych przeciw drugim i to wam panowie się udaje . Sedno całego tego galimatiasu leży gdzie indziej.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ XYZ 10 6 miesięcy temuocena: 100%  Niech napiszą w następnym numerze Auto Świata jak klienci warsztatu kłamią i kombinują.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mutek 9 6 miesięcy temuocena: 100%  Niemiecka prasa jest wyjątkowo podła i perfidna w stosunku do nas polaków.Sami oszukują i wykorzystują nas na wiele sposobów.Mógłbym o tym napisać bardzo dużo bo znam ten temat. Niech oni napiszą lepiej o tym jakie słabe i awaryjne są ich samochody w stosunku do Japońskich i Koreańskich. Tak zwana niemiecka jakość to już tylko bajka.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ wkurzony 8 6 miesięcy temuocena: 100%  Auto Swiat - widać pismo rodem z Niemiec więc wali ile sie da w polskie serwisy a ludzi czytają a następni idioci powielają tak bzdurne artykuły. Zawyżanie kosztów robocizny. JAK? Zawsze koszt robocizny w ASO jest wyższy. ASO z reguły wykonuje tylko proste roboty.. Jak jest cos trudniejszego to lepiej jedzcie do innego serwisu. Po za tym jest sprzeczność w artykule. Po za robocizną też jest koszt diagnostyki, wiedzy , że wiem co trzeba wymienić a co nie. I za wymianę tej jednej części koniecznej płacisz więcej. Jak nie chcesz to jedziesz do takiego serwisu który eksperymentuje i szuka. Panie Auto Świat to rodem z waszego kraju wasz VW stosuje nieuczciwe praktyki. Najpierw oszukuje w oprogramowaniu silników a teraz jeszcze lepiej sprzedał kilkadziesiąt tysięcy pojazdów przedprodukcyjnych testowych jako pojazdy nowe. Klienci kupili niepełnowartościowy produkt nawet nie wiedząc o tym.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Patomechanik 7 6 miesięcy temu Auto Świat to jest komunistyczne pismo 4. Rzeszy niemieckiej i nie ma co czytać tego badziewia. Fachowość żadna, w testach porównawczych zawsze wygrywa VW... jaką ja mam szansę na rynku jak mi taką „łatkę” doklei taki brukowiec?
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ rzochu 6 6 miesięcy temuocena: 50%  mechanicy to nic przy sprzedawcach w ASO, ci to chyba specjalne szkolenia przechodzą pt "jak oszukać klienta" . dopisywanie do faktur to najmniejsza bolączka. przy każdej wymianie litr płynu do chłodnic i spryskiwaczy jest obligatoryjny. A jak klienci jak przyjeżdżają z ASO napakowani wiedzą , to by mogli inżynierów uczyć w fabrykach, nie ma co dyskutować.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ zniesmaczony 5 6 miesięcy temuocena: 50%  Może nie wszyscy mechanicy są nieuczciwi, ale niestety tych uczciwych należy szukać ze świecą , podobnie jak zresztą właścicieli komisów samochodowych ... Do tego dochodzi jeszcze totalny brak fachowej wiedzy i to co napisano wyżej jako przestrogę, jest prawdą. Nie bez powodu powstają liczne programy telewizyjne na ten temat , a ja sam za każdym razem byłem mocno nabijany w przysłowiową butelkę jeśli chodzi o kupno samochodu. Co do napraw, to boję się oddać auta do warsztatu, bo nawet jeśli coś uda im się naprawić, to przy okazji połamią jakieś plastiki i nie poczuwają się do żadnych rekompensat. To samo dotyczy wspomnianych w artykule błędnych diagnoz na koszt klienta. Słowem koszmar .... Jerzy
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Szachu 4 6 miesięcy temuocena: 100%  Najbardziej mi się podoba tekst: "zawyżanie cen robocizny". Niezależni zawyżają, mając i tak niższą stawkę niż ASO. W ASO może byc wyższa cena bo sie kawy można napić? A później przyjeżdżają na naprawy pogwarancyjne z błotem w misce olejowej... Znaczenie części? Po jaka cholerę mi one? Za taką nagonkę powinni przeprosić.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ kolo 3 6 miesięcy temuocena: 100%  Oczywiście w tych danych i stwierdzeniach należy też ująć Serwisy Autoryzowane .A nie robić nagonkę na Warsztaty i mechaników , chyba że artykuł jest w tym celu wypuszczony aby klienci zrezygnowali z usług warsztatów i mechaników niezależnych.Dobrze wiemy że klient indywidualny omija ASO ze względu na ceny i niestety na jakość świadczonych usług.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Piotr 2 6 miesięcy temuocena: 100%  Najlepiej zrób to sam przez internet
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ zdziwiony 1 6 miesięcy temuocena: 100%  oczuści trafiają się w każdej "branży". w budowlance, w transporcie,w gabinetach lekarskich. w kosciele, nie wyróżniałbym tu mechaników w szczególny sposób
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony