ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

5 miesięcy temu  27.04.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Przed dnami 16. edycja najważniejszej imprezy dla branży motoryzacyjnej w regionie obejmującym Afrykę Północną i Europę Wschodnią, a także oczywiście Turcję i kraje sąsiednie. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne wydarzenie swym rozmachem przyćmi ubiegłoroczną edycją. Przypomnijmy, rok temu padł rekord. Tereny Centrum Targowo-Kongresowego Istanbul TÜYAP odwiedziło 48 354 profesjonalistów ze 141 krajów.

Trwają intensywne przygotowania do targów Automechanika, które odbędą się w dniach 08-11.06.2023 r. w Stambule.

To wydarzenie nr 1 dla aftermarketu, największa platforma handlowa w regionie, w którym spotykają się kontynenty. Organizatorzy postawili sobie za cel pobicie ubiegłorocznego rekordu – w Stambule ma się spotkać ponad 1000 wystawców i ponad 50 000 odwiedzających.

Głównym tematem targów będzie zrównoważony rozwój. W komunikatach prasowych przewija się też obietnica, że Automechanika Istanbul 2023 przyczyni się również do rozwoju regionu, który został dotknięty trzęsieniami ziemi, poprzez ścisłą współpracę z instytucjami i organizacjami z globalnymi partnerami dla tureckiego przemysłu motoryzacyjnego i rynku wtórnego.

Już wyprzedano całą powierzchnię wystawową!

Marka Automechanika ma ponad 50-letnią historię. Dziś imprezy z cyklu Automechanika odbywają się w 13 różnych miastach na całym świecie - w Stambule od 2001 roku. Tureckie targi są o tyle unikalne, że łączą branżę z kontynentów Europy, Azji i Afryki.

Organizowane w partnerstwie z Messe Frankfurt i Deutsche Messe, i tym razem odbędą się w Istanbul TUYAP Fair and Congress Center (między 8 a 11 czerwca). I już wiemy, że lista wystawców jest zamknięta. Wyprzedano całą powierzchnię wystawową.

Swój udział w targach zapowiedziało wiele organizacji branżowych, m.in.: AASA - Automotive Aftersales Supplies Association, APRA - Automotive Parts Remanufacturers Association, AKUDER - Automotive Battery and Recycles Association, ASA - Automotive Service Equipment Manufacturers and Importers Association (Germany), AUS Turkey - Intelligent Transport Systems Association, BEM - German E-Mobility Association, EGEA - European Garage Equipment Association (Belgium), FIGIEFA - Federation of Automotive Aftermarket Distributors.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.automechanika.com.tr.

Potencjał tureckiej branży

Warto wiedzieć, że przemysł motoryzacyjny ma udział około 13% w eksporcie Turcji, a wiodącymi rynkami zbytu są takie kraje jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, USA, Polska i Belgia. Branża motoryzacyjnego rynku wtórnego osiągnęła wielkość eksportu na poziomie 25,5 mld USD w 2020 r., 29,3 mld USD w 2021 r. i 30 mld USD w 2022 r. Teraz turecka branża planuje ustawić poprzeczkę jeszcze wyżej dzięki potencjałowi biznesowemu generowanemu przez Automechanika Istanbul.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony