ReklamaB1 ŚO - automechanika dubai 26.10-16.12 Mirek

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Warto wiedzieć

Wydarzenia rynkowe

miesiąc temu  31.08.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Przedstawiciele marki BILSTEIN wmurowali kamień węgielny pod nowe centrum testowe. Znajdzie się w nim wszechstronne stanowisko do badania pracy zawieszenia w autach o wysokich osiągach.

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zdobyta wiedza - od samego początku takie motto przyświeca marce BILSTEIN. Stąd też decyzja o aktywnej obecności w sportach motorowych i zbieraniu doświadczeń. Te przekładają się na projekty i konstrukcje amortyzatorów przeznaczonych na pierwszy montaż, jak też referencje na rynek części zamiennych.

Co więcej, pozwoliło to także na opracowanie osobnej linii Performance. Składają się na nią amortyzatory o wyższych parametrach użytkowych. To, co dla kierowcy najważniejsze - są one zgodne z dopuszczeniami technicznymi producentów samochodu. Na wszystkich też widnieje charakterystyczny kształt toru Nurburgring. To właśnie na nim BILSTEIN testuje swoje rozwiązania, jak też prowadzi przygotowania dla zespołów z motorsportu.

Nieprzypadkowo więc przy decyzji o powstaniu nowego centrum badawczego na lokalizację wybrano miejscowość Meuspath.

Tor wyścigowy

Znajduje się tu nie tylko najsłynniejszy tor wyścigowy, ale i park technologiczny z siedzibami Aston Martin Lagonda of Europe czy Black Falcon. A więc teamów, z którymi inżynierowie BILSTEIN pracują na co dzień. W kompleksie jest również wspólny ośrodek z producentem elementów układu hamulcowego Textar.

W trakcie mijających wakacji odbyła się uroczystość wkopania kamienia węgielnego pod nową inwestycję. Jej centralne miejsce zajmie stanowisko testowe wyposażone w siedem szarpaków hydraulicznych. Cztery z nich z przeznaczeniem na każde koło samochodu. Trzy pozostałe pozwolą na dodatkowe odzwierciedlenie warunków panujących na torze, jak obciążenie konstrukcji podczas przyspieszania i hamowania, wychylanie na zakrętach czy docisk aerodynamiczny.

- W sportach motorowych liczy się każdy szczegół, w tym ustawienie parametrów zawieszenia względem profilu danego toru i panujących na nim warunków. Część danych jest stała, ale zdecydowaną większość trzeba sprawdzać i modyfikować w trakcie jazd testowych. Wymaga to dużych nakładów finansowych, pracy i czasu. Budowane przez nas stanowisko badawcze pozwoli odzwierciedlić te konfiguracje w jednym miejscu. Pozyskane doświadczenia przełożą się też na dalsze prace nad amortyzatorami seryjnymi Replacement, jak i alternatywną gamą Performance - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

Fot. BILSTEIN

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony