ReklamaB1 ŚO - yokohama 29.03-30.04 Mirek

Ogumienie

Sieci warsztatowe

Opony

Opony osobowe

Wywiady

WYWIADY

ponad rok temu  12.03.2019, ~ Administrator   

Andrzej Skowron, prezes zarządu PSO.

Andrzej Skowron, prezes zarządu PSO. Fot. Mirosław Giecewicz

Strona 1 z 3

40 tysięcy samochodów osobowych w ciągłej obsłudze. Taką bazą pochwalić się może PSO Flota. - Obsługa flot to przyszłość, bo już dziś 70% nowych aut sprzedawanych w Polsce trafia do klientów instytucjonalnych. Aut do serwisowania z pewnością nam nie zabraknie. Towarzystwa leasingowe mówią o wzrostach rzędu kilkudziesięciu procent rok do roku. Brakuje raczej warsztatów ogumienia, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy - mówi nam Andrzej Skowron, prezes zarządu PSO.

Polskie Składy Oponiarskie od siedemnastu lat zrzeszają największych dystrybutorów ogumienia w kraju. Od tego czasu działa też program PSO Flota. Oferta? Obsługa i zarządzanie kołami w pojazdach osobowych i dostawczych w firmach posiadających floty samochodów lub zarządzających parkiem pojazdów. - Obsługujemy największe w kraju firmy branży car fleet managment, czyli te zajmujące się m.in. leasingiem czy wynajmem długoterminowym samochodów. Współpracujemy też z mniejszymi firmami, które mają w obsłudze np. "tylko" sto samochodów dla przedstawicieli handlowych. Co ważne, od początku naszej działalności żaden z klientów nie zrezygnował z naszych usług. Wręcz przeciwnie – są widoki na kolejnych dużych klientów i kolejne tysiące aut – dodaje Andrzej Skowron.

Cała sieć powiązań w PSO Flota znajduje swoje fizyczne miejsce w systemie internetowym Extranet PSO. To oprogramowanie, z którego korzystają administratorzy flot, warsztaty samochodowe oraz biuro obsługi w PSO. Tu składane są zamówienia na opony (75% sprzedaży opon do firm to gumy zimowe), umawiane są wizyty, rozliczane są sprzedaże i usługi.

- Konkurencja rośnie, funkcjonują z powodzeniem sieci warsztatowe związane z producentami opon, ale prawda jest taka, że rynek flotowy w Polsce jest ogromny. Wystarczy dla każdego. Poza wspomnianą branżą leasingową, istotną część naszych klientów stanowią firmy oferujące carsharing (wynajem aut na minuty). Ta usługa zyskuje w polskich miastach dużą popularność, a więc firm i aut jest coraz więcej – podkreśla prezes PSO.

To był dobry rok

2018 rok prezes zarządu PSO ocenia pozytywnie. Zwiększona liczba aut w stałej obsłudze oraz nowe warsztaty w sieci to potwierdzają. Dziś pod szyldem PSO Flota pracuje w Polsce 200 serwisów. - Pracy byłoby nawet dla kolejnych stu i taki jest plan na rok 2019, ale nie ukrywam, że pozyskiwanie warsztatów do obsługi flot samochodowych jest naszym największym problemem – opowiada.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Nowak 3 ponad rok temuocena: 100%  Obsługiwane flot to praca po kosztach, mało kto wytrzyma dłuższą współpracę.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Mariusz 2 ponad rok temuocena: 100%  Dziwicie się??? Przychodzi przedstawiciel floty, jak dam mu 50% rabatu od cennika i obsługę priorytetową to będę ich obsługiwał. W sezonie wymiany opon, kolejki na 2 tygodnie do przodu, nie którzy klienci chcą zapłacić podwójnie żeby ich wcześniej obsłużyć. Żaden normalny właściciel warsztatu nie strzeli sobie w kolano.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ TEDI 1 ponad rok temuocena: 100%  Brakuje serwisów do obsługi Flot? coś nieprawdopodobnego, jak przestaną nas zmuszać do dziadowskich napraw, traktować jak złodzieji i oszustów i zaczną lepiej płacić, to na pewno nie będzie im brakowało serwisów. Współpracowałem z flotami, to wiem jak to działa, niektóre chcą płacić 60zł/rg., i jeszcze żądają rabatów, nawet ASO sie wycofuje.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony