ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Felgi

16 dni temu  07.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 2

W czwartek 6 czerwca 2024 r. minął ostatni dzień targowy w Kolonii. THE TIRE COLOGNE 2024 zakończyły się dobrym wynikiem. Na najważniejszej platformie branżowej spotkało się 430 wystawców z 35 krajów, a stoiska odwiedziło około 14 400 uczestników ze 109 krajów.

W tym roku targi THE TYRE COLOGNE nie tylko okazały się wyjątkową platformą B2B, która łączy międzynarodowych producentów opon i kół z hurtowniami opon i sprzedawcami detalicznymi, ale także miejscem wymiany pomysłów i kształtowania przyszłości branży.

- To wydarzenie od pierwszego dnia było pełne pozytywnej energii i wyraźnie pokazało, jak ważne są spotkania dla nawiązania i rozszerzenia międzynarodowych relacji biznesowych w branży - mówi Oliver Frese, dyrektor zarządzający Koelnmesse.

- Dla nas, jako stowarzyszenia branżowego, sukces targów jest wyraźnym sygnałem, że dla branży potrzebne są silne targi.

Wtóruje mu Stephan Helm, prezes Federalnego Stowarzyszenia Handlu Oponami i Rzemiosła Wulkanizacyjnego e.V. (BRV): „Omawiane są tu ważne tematy i kładzie się podwaliny pod przyszły sukces biznesowy”.

Przemysł bierze na siebie odpowiedzialność

Tegoroczna edycja targów THE TIRE COLOGNE poświęcona była zrównoważonemu rozwojowi i odpowiedzialnemu korzystaniu z zasobów. I to było widać na stoiskach wystawowych: prawie wszystkie firmy zdały sobie sprawę z rosnącego znaczenia aspektów ekologicznych.

Tematy takie jak ochrona zasobów czy recykling odegrały decydującą rolę w wielu prezentowanych innowacjach. Obszar gospodarki o obiegu zamkniętym był mocno widoczny w hali 7, gdzie 50 firm zajmujących się bieżnikowaniem i recyklingiem opon zyskało znacznie lepszą widoczność. Tematyczne dyskusje panelowe dopełniły innowacyjne podejście wystawców na nowej scenie – Forum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Znakomitym przykładem tego zaangażowania było podpisanie uchwały w sprawie używanych opon przez inicjatywę Allianz Zukunft Reifen. Już ponad 70 europejskich organizacji, stowarzyszeń i instytucji współpracuje w zakresie recyklingu zużytych opon.

Tematy przyszłościowe

W tym roku THE TIRE COLOGNE po raz kolejny pokazały, że oferują doświadczenie targowe w trzech obszarach tematycznych: opony/felgi/handel, bieżnikowanie/recykling oraz usługi warsztatowe/motoryzacyjne. I już wiadomo, że obszar usług będzie w przyszłości zajmował więcej miejsca.

- Wraz z rosnącą cyfryzacją i elektryfikacją pojazdów pojawiają się nowe możliwości i wyzwania dla firm warsztatowych i usługowych - wyjaśnia Stephan Helm.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony