Ogumienie

Opony

Pozostałe opony

4 miesiące temu  16.04.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 2

Firma Bridgestone, największy światowy producent opon i wyrobów z gumy, zaprezentowała innowacyjną i przełomową oponę motocyklową Battlax Hypersport S22. Jest to nowość w serii Battlax, a firma Bridgestone tworząc ją nie poszła na jakiekolwiek kompromisy, gwarantując większą niż dotychczas wydajność we wszystkich obszarach.

Impulsem do rozwoju modelu S22 była chęć zapewnienia doskonałych parametrów na mokrej nawierzchni, przy zachowaniu znakomitej przyczepności na suchej, z której seria Battlax Hypersport jest już znana. Skoncentrowano się na zapewnieniu poczucia przyczepności oraz funkcjonalności opony przy pokonywaniu zakrętów, dzięki którym kierowca może doświadczyć na jezdni pełnego zakresu osiągów swojego motocyklu.

„Model S22 opracowaliśmy zgodnie z potrzebami i wymaganiami użytkowników produktów Hypersport” wyjaśnia Nico Thuy, Szef Motorcycle Europe, Bridgestone dla obszaru EMEA. „Ułatwione kierowanie i lepsza reakcja, zwłaszcza podczas skręcania, zapewniają kierowcom Hypersport maksimum pewności podczas przechodzenia na wyższy poziom jazdy”.

Wyniki prób wskazują na poprawę wszystkich aspektów, przy możliwości pokonywania zakrętów z 15% większą prędkością na suchej nawierzchni, o 1,2% szybszymi czasami okrążeń na suchej nawierzchni i o 5% na mokrej.

Przepis na doskonałą przyczepność

Podczas produkcji opony firma Bridgestone wykorzystała strukturę o złożonym składzie. Twardsze mieszanki na środku, bardziej miękkie na powierzchniach trakcyjnych oraz najbardziej miękkie na krawędziach, umożliwiają uzyskanie optymalnej równowagi pomiędzy przyczepnością i komfortem pokonywania zakrętów. Ta oryginalna receptura składa się ze zoptymalizowanej mieszanki żywic na powierzchni trakcyjnej opony, podczas gdy w obszarze środkowym zwiększono ilość drobin dwutlenku krzemu o 25% w celu poprawienia styczności z nawierzchnią drogi.

Pomimo tak ogromnej poprawy w zakresie parametrów pracy, nie uznano kompromisów jeśli chodzi o zużycie opon przednich i tylnych.

Pozytywny wpływ na wzór bieżnika

Mieszanka związków użyta do produkcji opony została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze współdziałać ze wzorem bieżnika opony. Oba aspekty zostały precyzyjnie dopasowane do siebie, zwłaszcza w okolicy krawędzi obszaru styku, przez co osiągnięto lepszą przyczepność i zredukowano poślizg. Niesamowita 5% poprawa na mokrej nawierzchni była możliwa dzięki zastosowaniu ulepszonego wzoru bieżnika, który zapewnił zwiększenie odprowadzania wody i lepszą kontrolę w warunkach granicznych, a także poprawił współczynnik nacięć (ang. sea-to-land ratio) w obszarze barku opony.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony