Ogumienie

Opony

Opony osobowe

7 miesięcy temu  18.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

W następny roku na rynku zadebiutują cztery nowe opony typu premium. Pierwsza z nich to Battlax Classic Racing CR11.

Opona opracowana specjalnie z myślą o rajdach Maxi Classic miała już okazję udowodnić, na co ją stać. Jeszcze na etapie tworzenia produktu Battlax Classic Racing CR11 zwyciężyła w długodystansowych mistrzostwach świata (EEC) FIM Europe. Podczas 4-godzinnego wyścigu motocyklowego Biker’s Classic w Spa-Francorchamps opona pomogła zespołowi #10 Poweracing-Japauto zdobyć najwyższe miejsce na podium, a drużynie #5 Roadrunner z sukcesem zawalczyć o drugą lokatę. Na trudnym, podmokłym terenie opony Bridgestone pomogły zawodnikom pokonać okrążenie w najlepszym czasie i osiągnąć najwyższą prędkość.

Opona Battlax Classic Racing CR11 błyskawicznie się rozgrzewa – co ma ogromne znaczenie podczas wyścigów, w których używanie podgrzewaczy opon jest zabronione. Wzór bieżnika zaczerpnięto ze żłobionej opony wyścigowej Bridgestone – Battlax Racing R11. Dzięki niemu opona stabilnie trzyma się nawierzchni i pozwala maksymalnie zwiększyć osiągi. Dzięki wydajnej konstrukcji pasa (variable monospiral belt) na przodzie, opona zapewnia wyjątkową stabilność podczas hamowania i świetnie reaguje w zakrętach. W tylnej oponie zastosowano połączenie wysokowydajnych elementów w zaawansowanej 3-warstwowej konstrukcji, które zwiększa osiągi na mokrej nawierzchni. Opona spełnia wymogi FIM Europe dla kategorii Maxi Classic, dzięki czemu stanowi twoja przepustkę do rajdowego sukcesu.

Dostępna od marca 2020 r, w rozmiarach 110/80 R18 na przód i 150/65 R18 na tył pojazdu.

Battlax BT46

Battlax BT46 zastąpi legendarny model opony Battlax BT45. Od wprowadzenia jej na rynek 22 lata temu opona Battlax BT45 była oczywistym wyborem dla motocykli turystycznych. Teraz Bridgestone ulepsza ją, wprowadzając nowoczesną technologię.

Na przodzie opona Battlax BT46 posiada wzór w kształcie odwróconej litery V – przejmuje siły działające na oponę, redukuje nierównomierne zużycie i niezwykle reaguje na komendy kierowcy, zapewniając wyjątkowe prowadzenie. W tylnej oponie zastosowano jednoskładnikową mieszankę wzbogaconą krzemionką, aby zmaksymalizować osiągi, przyczepność i ograniczyć zużycie. W porównaniu do modelu BT45 nowa opona lepiej trzyma się mokrej nawierzchni, zachowując przy tym świetne prowadzenie na suchym podłożu i odporność na zużycie, z jakich słynął jej poprzednik. BT46 nadaje się do zastosowania w UM: opony bezdętkowe można montować na feldze dętkowej po założeniu odpowiedniej dętki.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony