ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  27.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Bridgestone zapowiada nowy model opony zimowej – Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN. Opona jest dostosowana do samochodów elektrycznych, oferuje doskonałe prowadzenie na śniegu, najlepsze w klasie hamowanie na mokrej nawierzchni i dłuższą żywotność.

Mokra nawierzchnia to wyzwanie, z którym najczęściej stykają się europejscy kierowcy zimą . Opona Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN, opracowana została do skutecznego działania podczas deszczowej pogody czy odwilży, a według testów TÜV SÜD, zapewnia najkrótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach. Opona ta została skonstruowana również z myślą o zimowych warunkach drogowych. Oferuje lepsze osiągi na śniegu niż poprzednia generacja – Blizzak LM005, a TÜV SÜD przyznał im najwyższą ocenę w kategorii hamowania i przyczepności na śniegu.

Poprawione wyniki opon Bridgestone Blizzak to efekt innowacyjnej technologii produkcji opon – ENLITEN. W tym przypadku pakiet technologii ENLITEN połączono z innowacjami rozwiązaniami, takimi jak zoptymalizowany wzór bieżnika i dopasowanie mieszanki, bardziej wyrównany profil zużycia oraz udoskonalone rozmieszczenie lameli. Zastosowanie technologii ELITEN oznacza też, że 25% opony zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i się do niego nadających.

Dzięki technologii ENLITEN, nowa opona zimowa Bridgestone jest gotowa do użytku w pojazdach elektrycznych, co współgra z dążeniem Bridgestone do zwiększania efektywności i przystępności samochodów elektrycznych. Opony Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN, produkowane w Europie, będą dostępne od maja 2024 roku. Model ten będzie dostępny w 189 rozmiarach od 16 do 22 cali, z czego 54 to nowe rozmiary. Dodatkowe rozmiary zostaną wprowadzone w 2025 roku.

Fot. Bridgestone

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony