ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

8 miesięcy temu  20.01.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Drugi rok z rzędu z prestiżowa nagroda w rankingu zrównoważonego rozwoju trafia do Bridgestone. Koncerski oponiarskiej znalazł się w grupie 1% spośród 100 000 badanych firm działających w ponad 200 różnych branżach.

Najnowszy ranking zrównoważonego rozwoju przeprowadzony przez EcoVadis lokuje Bridgestone EMIA w ścisłej czołówce spośród ponad 100 000 ocenianych firm z całego świata.W porównaniu z rankingiem z 2021 roku, ogólny wynik firmy poprawił się o 5 punktów. Ranking dotyczący warunków pracy, praw człowieka oraz zrównoważonego łańcucha dostaw wzrósł o 10 punktów. Wyniki rankingu potwierdzają transformację Bridgestone w kierunku firmy stosującej zrównoważone rozwiązania, w oparciu o globalne zobowiązanie E8, którego realizację rozpoczęto w 2022 roku.

To już drugi rok z rzędu, kiedy firma Bridgestone została nagrodzona platynowym wyróżnieniem w rankingu zrównoważonego rozwoju prowadzonym przez EcoVadis. Bridgestone znalazł się w grupie 1% spośród 100 000 badanych firm działających w ponad 200 różnych branżach.

Nagroda w rankingu EcoVadis

EcoVadis jest jedną z największych i najbardziej profesjonalnych agencji ratingowych zajmujących się ocenianiem zrównoważonego rozwoju biznesu. Przy wykorzystaniu zaawansowanych platform technologicznych oraz systemu kart wyników, obsługiwanych przez globalny zespół ekspertów, EcoVadis analizuje działania firm w czterech kluczowych obszarach - Środowisko, Warunki pracy i prawa człowieka, Etyka oraz Zrównoważony łańcuch dostaw.

Od czasu pierwszego rankingu Bridgestone systematycznie rozwijał zrównoważone praktyki biznesowe. Dzięki temu stopniowo awansował w zestawieniu na przestrzeni lat 2015-2022.

Bridgestone angażuje się w zrównoważony rozwój

Poprawa wyniku Bridgestone w kategorii warunków pracy i praw człowieka wynika z opracowanej i wprowadzonej przez firmę Globalnej Polityki Praw Człowieka. Monitorowana badaniami i zachowywana przez cały rok należyta staranność w zakresie działalności i łańcucha dostaw nie tylko spełnia, ale niejednokrotnie przekracza oczekiwania społeczeństwa.

Lepsza ocena w kategorii zrównoważonych zakupów jest wynikiem stosowania i ciągłego wzmacniania globalnej polityki zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw - z korzyścią zarówno dla środowiska, jak i społeczności, w których działa firma. W kategoriach związanych z etyką i środowiskiem Bridgestone utrzymał swoje wyniki z 2021 roku.

Fot. Bridgestone

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony