Warto wiedzieć

Wydarzenia

Prawo

5 miesięcy temu  14.08.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Grupa Exact Systems od kilku lat kreuje trendy rekrutacyjne w branży motoryzacyjnej. Chcąc skuteczniej docierać do kandydatów i pozyskiwać ich aplikacje, jako pierwsi w automotive w Polsce wdrożyli platformę, dzięki której firma rekrutuje i prowadzi szkolenia adaptacyjne całkowicie online. Pomimo trudnego rynku pracy, na platformie zarejestrowało się już ponad 28 tys. osób, a 9 tys. kontrolerów jakości ukończyło szkolenia. Duże zainteresowanie kandydatów zdalną rekrutacją spowodowało, że Exact Systems uruchomił platformę w swoich zagranicznych spółkach, m.in. w Niemczech i Wielkiej Brytanii, oraz pracuje nad wdrożeniem aplikacji mobilnej dla pracowników.

Exact Systems to polska firma, która przeprowadza kontrole jakości w 12 krajach, m.in. w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii i Chinach. W samej Polsce zasięg jej projektów obejmuje 13 województw i 95 miast. Każdego roku Exact Systems prowadzi kilka tysięcy naborów do pracy na stanowisko kontrolera jakości. Taka skala działalności wymaga nowoczesnych technik rekrutacyjnych oraz zastąpienia tradycyjnych metod szkolenia wydajniejszym i przystosowanym do współczesnych wymogów e-learningiem.

- Osoby ubiegające się o pracę w naszej firmie to w zdecydowanej większości przedstawiciele pokolenia milenialsów (urodzonych między 1983 a 2001 rokiem). Z analiz wynika, że zmienią oni pracę ok. 30 razy w ciągu swojego życia zawodowego, co będzie między innymi efektem rewolucji technologicznej, która sprawi, że za 4-5 lat zniknie blisko 30% obecnych zawodów. Nie tylko pracownik i system edukacji musi być na to gotowy, ale także przedsiębiorcy, którzy powinni aktywnie wspierać proces adaptacji i przekwalifikowania. Docelowo chcemy, aby w Grupie Exact Systems, w tym w spółkach zagranicznych, wszystkie nasze procesy rekrutacyjne i szkoleniowe były całkowicie zautomatyzowane i odbywały się poprzez platformę – powiedział Jacek Opala, członek zarządu Exact Systems S.A.

Kandydaci chcą wchodzić online na rynek pracy …

Exact Systems jest przykładem firmy, która wyszła naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom przyszłych pracowników. We wrześniu 2016 r. spółka uruchomiła swoją pierwszą platformę rekrutacyjną, która została bardzo dobrze przyjęta przez kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również uruchomione w kolejnych latach platformy CRS Polska oraz spółki produkcyjnej AAS, będących częścią Grupy Exact Systems w Polsce. Świadczy o tym łączna liczba ponad 28 tys. osób, które zarejestrowały się na 3 platformach. Dodatkowo, ponad 9 tys. kontrolerów jakości ukończyło szkolenie adaptacyjne. Rzeczywistym efektem działania platformy jest fakt, iż połowa kontrolerów jakości delegowanych codziennie do pracy przez Grupę Exact Systems w Polsce, została zrekrutowana online.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony