Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

nie przegap Świat Opon

ponad rok temu  26.04.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

- Stany Zjednoczone wprowadziły cła antydumpingowe na opony chińskie już w 2009 r. Nie zmieniło to faktu, że USA nadal są największym krajem eksportowym dla chińskich opon – mówi nam Sam Lai, kierownik ds. marketingu w Reliable International Exhibition Services Ltd, które jest organizatorem wiodących targów branży oponiarskiej w Chinach CITEXPO. 16. edycja targów odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia 2018 w Szanghaju.

O rozważanym przez Unię Europejską pomyśle na wprowadzenie ceł na import opon ciężarowych sprowadzanych z Chin do Europy – pisaliśmy TUTAJ.

Czy ogłoszenie informacji o cłach na opony ciężarowe wpłynęło na sprzedaż tych produktach z Chin do Europy?

Z tego co słyszę od naszych producentów ten wpływ jest minimalny. Zarówno chińscy producenci, jak i ich importerzy z Europy, czekają na szczegółowe informacje. Koncentrują się natomiast na realizacji bieżących zamówień. Po prostu robią interesy.

Nie brakuje opinii, że o ile nałożenie cła to rzecz zgodna z prawem, o tyle oclenie produktów już sprzedanych przez ostatnie lata byłoby nieuczciwą praktyką. Jakie zdanie mają na ten temat chińscy producenci?

Nie jestem ekspertem w dziedzinie handlu międzynarodowego, ale jako menedżer biznesu wiem, że należy przestrzegać prawa i przepisów. Nie ma zgody ani niezgody. Uważamy to za problem biznesowy. Jeden z wielu, z którymi spotykamy się bardzo często. Chińscy producenci koncentrują się na rozwoju. Jeśli istnieje zapotrzebowanie na oponę w dowolnym miejscu na świecie, będą starać się ją dostarczyć.

Co zamierzają z tym zrobić?

Ponieważ temat ten nie jest jeszcze rozstrzygnięty, nie znamy szczegółów, producenci skupiają się na obecnej pracy. Bariery handlowe są przemijalne. Prawo się zmienia. Natomiast dobre produkty, efektywne działania i budowanie marki to dużo bardziej istotne działania. Na tym skupiają się teraz chińscy producenci.

W jaki sposób planują konkurować w Europie w świetle proponowanych zmian?

Polecam filmy na YouTube. Zakłady Sentury i Doublestar mają jedne z najbardziej zautomatyzowanych linii produkcyjnych na świecie, dzięki czemu mogą obniżać koszty produkcji, co przekłada się na bardzo dobrą pozycję na konkurencyjnym rynku. Jakość opon produkowanych w Chinach cały czas rośnie. Ciekawy przykład - linia produktów Sentury w lotnictwie obejmuje oponę do podwozia głównego dla samolotów Boeing 737-700 / 800/900 certyfikowanych zgodnie ze standardem technicznym USA FAA. A Giti zaczyna dostarczać opony do wyścigów Formuły 3. To są chyba wystarczające dowody jakości.

Media do artykułu

Międzynarodowe Targi Branży Oponiarskich w Chinach. W Szanghaju spotkali eksperci branży z całego świata. Na targach można było poznać ofertę 400 firm ze 120 krajów. Wystawa odbyła się na 40 tysiącach metrów kwadratowych Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center. CITEXPO w ostatnich latach zyskuje reputację najbardziej międzynarodowego wydarzenia poświęconego branży oponiarskiej w Chinach. Dla wystawców jest to możliwość zdobycia nowych rynków oraz ekspansji swoich produktów na cały świat. Dla odwiedzających natomiast – doskonały przegląd całej branży.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony