ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Ogumienie

Premiery opon

18 dni temu  05.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 1 z 3

Pirelli zajmuje centralne miejsce na The Tire Cologne 2024 - najważniejszych targach oponiarskich w Europie - prezentując nowe opony całoroczne i inne specjalistyczne produkty charakteryzujące się zaawansowaną technologią i silnym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój. Głównym bohaterem jest Pirelli P Zero Winter 2. To opona zimowa do samochodów o wysokich osiągach.

Główny bohater stoiska od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się najwyższą klasyfikacją na europejskiej etykiecie pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni we wszystkich rozmiarach. Łącznie 13 rozmiarów w gamie będzie wyposażonych w technologię Elect, opracowaną specjalnie dla pojazdów BEV i PHEV. Opony te są wykonane w ponad 50% z materiałów pochodzenia biologicznego lub materiałów pochodzących z recyklingu (zgodnie z niezależną certyfikacją), co zostanie zaprezentowane w strefie stoiska poświęconej zrównoważonemu rozwojowi.

Na targach (w dniach 4–6 czerwca 2024 r. w Kolonii) pokazano też wersję P Zero Winter 2, stworzona z myślą o specyficznych wymaganiach BMW serii 7: pierwsza opona zimowa do samochodu, która osiągnęła „klasę A” w zakresie oporów toczenia. Jest to kluczowa cecha, szczególnie w przypadku samochodów zelektryfikowanych, umożliwiająca oszczędność energii i przejechanie większej liczby kilometrów na jednym ładowaniu.

Pokazano też dwie inne opony: Powergy Winter i Powergy All Season SF. Uzupełniają one wersję letnią wprowadzoną trzy lata temu, dopełniając gamę Powergy. Ta rodzina opon jest skierowana do kierowców, którzy szukają niedrogiego rozwiązania bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa, wydajności i komfortu.

Opona z technologią Pirelli Cyber Track Adrenaline

P Zero Trofeo RS, opracowana dla Audi RS 4 Avant Edition 25 years. Została ona zaprojektowana z myślą o entuzjastach jazdy na torze, którzy korzystają z „wirtualnego asystenta” w postaci aplikacji wspieranej przez czujniki w oponach, pomagając kierowcom w pełni wykorzystać potencjał kompletu opon samochodowych na torze.

P Zero Winter 2

Opona stanowi ewolucję słynnej opony zimowej przeznaczonej do modeli o wysokich osiągach. Zespół badawczo-rozwojowy Pirelli wykorzystał wirtualne projektowanie, aby stworzyć produkt całkowicie odmienny od swojego poprzednika, który już wcześniej wykazał się doskonałymi osiągami w różnych warunkach użytkowania.

Nowa opona została opracowana w specjalnych wersjach, również dla kierowców samochodów elektrycznych i hybryd plug-in, z 13 rozmiarami dostępnymi od momentu premiery, wyposażonymi w technologię Pirelli Elect: pakiet technologii zwiększających możliwości pojazdów elektrycznych. Opony P Zero Winter 2 z technologią Elect zawierają również Pirelli Noise Cancelling System (PNCS), który redukuje hałas toczenia w kabinie nawet o 3 dB, dzięki gąbce pochłaniającej dźwięk na wewnętrznej ścianie opony.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony