ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Warto wiedzieć

9 dni temu  15.03.2023, ~ Administrator   Czas czytania 5

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Strona 1 z 3

MB Motors to autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz z oddziałami w Poznaniu, Piasecznie oraz w Jankach k. Warszawy. Podczas Poznań Motor Show 2023 zaprezentuje się poznański oddział firmy, który dzięki aktywnemu wsparciu producenta zabierze ze sobą aż osiem samochodów z gamy Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG.

Czytaj także:
Poznań Motor Show już wkrótce! Co zobaczymy?

Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC bazuje na architekturze Mercedesa dla całkowicie elektrycznych aut premium i luksusowych (EVA2). Specyficzne dla AMG rozwiązania – zwłaszcza w obszarze napędu, zawieszenia, hamulców, brzmienia, wyglądu nadwozia i wnętrza oraz wyposażenia – zapewniają użytkownikom nowych modeli emocjonujące wrażenia z jazdy, typowe dla maszyn z Affalterbach.

Silniki zastosowane w EQE 43 4MATIC korzystają ze specyficznego dla AMG zestrojenia
i sterowania. układ napędowy nieprzerwanie rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną oś w zależności od sytuacji na drodze. W porównaniu z mechanicznym napędem 4x4 elektryczny zespół odznacza się znacznie szybszą reakcją – moment jest tu kontrolowany 160 razy na sekundę.

Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ za sprawą klasycznego, miękkiego dachu i wyjątkowo sportowego charakteru najnowsza odsłona legendarnego roadstera powraca do swoich korzeni. Jednocześnie nowy SL może bez kompleksów służyć jako samochód na co dzień – ma wnętrze w układzie 2+2, a siła napędowa po raz pierwszy trafia tu do kół za pośrednictwem w pełni zmiennego napędu na obie osie AMG Performance 4MATIC+.

Wariant SL 63 4MATIC+ rozwija moc 430 kW (585 KM) i maksymalny moment obrotowy 800 Nm w szerokim zakresie od 2500 do 4500 obr./min. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu tylko 3,6 s, a prędkość maksymalna to 315 km/h.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance to najmocniejszy jak dotąd seryjny model marki z Affalterbach – w czym zasługa transferu techniki z Formuły 1. Innowacyjna koncepcja hybrydowego napędu z silnikiem elektrycznym i akumulatorem AMG High Performance przy tylnej osi łączy imponującą moc systemową 620 kW (843 KM) z doskonałą dynamiką jazdy oraz wysoką efektywnością.

Dopracowany w tunelu aerodynamicznym pakiet aerodynamiczny AMG poprawia właściwości jezdne przy wysokich prędkościach, zapewniając warunki dla uzyskania jeszcze lepszych osiągów. Zestaw zwiększa siłę docisku, a jednocześnie ogranicza opór powietrza. Nieruchomy tylny spojler wyraźnie demonstruje zaangażowanie w bezkompromisowe osiągi.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony