ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

miesiąc temu  17.05.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Firma kontynuuje rozszerzanie swojej działalności sponsorskiej w wyścigach kolarskich. Jako dostawca opon, Continental wyposaża oficjalne pojazdy wsparcia podczas Giro d'Italia. Pojazdy te odgrywają kluczową rolę w płynnym przebiegu tego wyścigu rowerowego.

Tour de France rozpocznie się 29 czerwca, a wcześniej firma stała się jednym z pięciu głównych sponsorów i oficjalnym partnerem oponiarskim tegorocznego Giro d'Italia.

„Tour de France i Giro d'Italia to, obok Vuelta a España, jedne z najważniejszych i najbardziej bogatych w tradycje wyścigów szosowych na świecie” – mówi Giorgio Cattaneo, PR & Communications Manager w Continental Italia. „Jako jeden z głównych sponsorów i dostawca sprzętu do pojazdów wsparcia, z naszą oponą AllSeasonContact 2, generujemy wysoki poziom zainteresowania mediów marką Continental na całym świecie przez kilka tygodni na emocjonalnie naładowanej arenie sportowej” – dodaje.

Jako dostawca opon, Continental wyposaża oficjalne pojazdy wsparcia podczas Giro d'Italia. Pojazdy te odgrywają kluczową rolę w płynnym przebiegu tego wyścigu rowerowego. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo całego wyścigu, w tym podczas nieprzewidywalnych warunków pogodowych, na ciasnych zakrętach i szybkich zjazdach, organizatorzy wydarzenia zaufali oponom AllSeasonContact 2. Model ten jest najnowszą generacją wielokrotnie nagradzanej gamy AllSeasonContact firmy Continental oraz najbardziej zaawansowaną technologicznie oponą całoroczną opracowaną do tej pory przez producenta. Oferuje najwyższą kontrolę prowadzenia w każdych warunkach pogodowych, zwiększoną oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla pojazdów napędzanych wszystkimi typami układów napędowych. W marcu tego roku opona AllSeasonContact 2 zajęła pierwsze miejsce w teście przeprowadzonym przez portal Tyre Reviews w Wielkiej Brytanii, uzyskując wysokie noty za prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni, trakcję na śniegu oraz niskie opory toczenia.

Oprócz sponsorowania Giro d'Italia, Continental jest również reprezentowany w Giro-E jako partner i sponsor koszulek. Giro-E daje kolarzom amatorom szansę podążania śladami legendarnego wyścigu dookoła Włoch na elektrycznie wspomaganych rowerach, umożliwiając tym samym doświadczanie wydarzenia z perspektywy uczestnika.

107. edycja Giro d'Italia rozpoczęła się 4 maja w Venaria Reale, w regionie Piemont, a zakończy się w Rzymie, 21 etapów później, 26 maja. Całkowita długość wyścigu wynosi 3 321,2 km, a wymagająca i zróżnicowana trasa, na której zmierzy się 176 kolarzy z 22 drużyn, obejmuje sześć górskich finiszów, dwie długie jazdy indywidualne na czas (etap 7. i etap 14.) o łącznej długości 69,7 km, a także niecałe 11 km po szutrze na etapie 6. (w tym odcinki Strade Bianche), siedem etapów pagórkowatych oraz sześć finiszów etapowych, które mogą spodobać się sprinterom.

Fot. Continental

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony