Ogumienie

Opony

Opony osobowe

10 miesięcy temu  10.04.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Wraz z pierwszymi wiosennymi dniami część kierowców zastanawia się czy warto już wymienić opony na letnie. Zdaniem ekspertów należy to zrobić, kiedy średnia dobowa temperatura powietrza przez kilka dni przekracza 7°C. Szukając odpowiedniego kompletu opon do swojego samochodu warto sprawdzić wyniki niezależnych testów ogumienia – w tym roku królują w nich modele Continental PremiumContact™ 6 i SportContact™ 6.

Informacja prasowa dostarczona przez Continental Opony Polska

Powierzchnia styku jednej opony z nawierzchnią jest równa wielkość kartki pocztowej lub dłoni. Dlatego w dużej mierze to właśnie od odpowiedniego doboru ogumienia zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Kupując nowy komplet opon należy wziąć pod uwagę m.in. typ pojazdu, styl jazdy oraz warunki, w jakich będzie on przeważnie użytkowany. Z tego względu posiadacze mocnych i szybkich aut powinni wybierać opony UHP (Ultra High Performance), które pozwalają rozwijać wysokie prędkości, są odporne na duże przeciążenia i jednocześnie zapewniają krótką drogę hamowania – dopiero na nich można w pełni wykorzystać potencjał pojazdu o wysokich osiągach. Idealnym wyborem dla właścicieli samochodów osobowych i SUV-ów będą opony klasy premium, które cechują się najlepszymi osiągami oraz zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa nawet przy dynamicznej jeździe w trudnych warunkach. Wybór opon nie może być przypadkowy, dlatego warto korzystać z rad ekspertów oraz wyników niezależnych testów opon.

Wzorowa opona dla SUV-ów i osobówek

W tegorocznych testach eksperci szczególnie docenili oponę Continental PremiumContact™ 6. Model przeznaczony do samochodów osobowych, SUV-ów otrzymał najwyższą ocenę „wzorową”, a także tytuł „Eco-Champion” w corocznym teście opon w dużym rozmiarze przeprowadzonym przez Auto Bild[1]. Redakcja przetestowała łącznie 50 różnych opon w rozmiarze 225/45 R 17, zamontowanych w BMW 1. Test obejmował jedenaście różnych kategorii, m.in. hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, opór toczenia, komfort, hałas czy zużycie bieżnika. Podsumowując wydajność PremiumContact™ 6, eksperci określili ją jako „oponę premium, która zapewnia zrównoważoną, bezpieczną jazdę na mokrej nawierzchni, krótką drogę hamowania na mokrej i suchej nawierzchni, niski opór toczenia, duży przebieg i dobrą ekonomikę”.

Tagi: Continental,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony