ReklamaB1 ŚO Sailun 04.05-03.06 Mirek

Ogumienie

Regeneracja

2 miesiące temu  23.03.2023, ~ Rafał Dobrowolski   Czas czytania 5

Strona 1 z 3

Koncern rozwija pionierskie technologie i usługi dla zrównoważonej i połączonej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i przystępne cenowo rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. A teraz Continental stosuje szereg nowatorskich rozwiązań, aby osiągnąć pełną neutralność klimatyczną najpóźniej do roku 2050.

Sztandarowym przykładem troski o środowisko są dziś opony, do których produkcji wykorzystywane są m.in. butelki PET czy guma pochodząca z recyklingu.

- Continental robi wszystko, aby stać się najbardziej postępowym producentem w branży oponiarskiej pod względem zrównoważonego rozwoju - zapewnia Anna Burakowska, Dyrektor Generalna Continental Opony Polska.

- Zrównoważony rozwój kompleksowo, z coraz większą prędkością przekształca całe nasze społeczeństwo oraz gospodarkę. Choć zmiany w tym obszarze rozpoczęły się na dobre i są już w pełni widoczne, cały czas jesteśmy jeszcze w trakcie okresu przejściowego, podczas którego kształtujemy trendy na najbliższe lata.

To o tyle istotne, że pokutuje pogląd, że realizacja celów zrównoważonego rozwoju generuje transformacyjne koszty. Tymczasem jej zdaniem, zrównoważone produkty i technologie cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów, oferując tym samym znaczący potencjał handlowy. Dlatego istotne jest, aby już teraz wyznaczyć kierunek działań w tym zakresie.

- To właśnie zrównoważony rozwój będzie odgrywał decydującą rolę zarówno dla przyszłości naszej planety, jak i dla sukcesu przedsiębiorstw, w tym firm oponiarskich - podkreśla Dyrektor Generalna Continental Opony Polska.

Ekologia i bezpieczeństwo

Continental stosuje holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju, obejmujące wszystkie etapy łańcucha wartości opon. Uwzględnia strategiczne aspekty ochrony klimatu, gospodarki cyrkularnej, zrównoważonych łańcuchów dostaw oraz niskoemisyjnej mobilności dzięki niewielkim oporom toczenia i wysokim przebiegom osiąganym przez opony. Firma nie idzie również na kompromis w kwestii właściwości produktów istotnych dla bezpieczeństwa.

Postawa ta ilustruje zaangażowanie oraz wizjonerskie podejście do tematu zrównoważonego rozwoju, czego zwieńczeniem jest ambicja, aby najpóźniej w 2050 roku osiągnąć 100% neutralności klimatycznej.

- Nasza innowacyjna moc pozwala na przełamywanie konwencji i tworzenie nowych, jeszcze bardziej zrównoważonych technologii, obejmujących wszystkie etapy łańcucha wartości, począwszy od określenia pochodzenia i pozyskiwania materiałów, aż po ponowne wykorzystanie i recykling opon -mówi Anna Burakowska.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony