Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

8 miesięcy temu  12.11.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Continental prezentuje nową oponę TractorMaster VF Hybrid z czujnikami do cyfrowego monitoringu opony. Rozwiązania ContiConnect i ContiPressureCheck™ oferują rolnikom możliwość automatycznej oceny stanu opony. Oprócz tego firma przedstawia nowoczesne narzędzia dla sektora rolnego: technologie ContiPressureCheck (dla jednego pojazdu) i ContiConnect (dla całego parku maszyn). Continental rozwija i oferuje innowacyjne rozwiązania dla opon rolniczych, które uwzględniają zróżnicowane warunki pracy rolników oraz odpowiadają zasadom bezpieczeństwa zgodnie z Wizją Zero.

Continental TractorMaster VF Hybrid: optymalne osiągi na drodze i w polu

Opona Continental TractorMaster VF Hybrid została zaprojektowana w taki sposób, aby dać rolnikom możliwość dostosowania ciśnienia w oponach do wykonywanego zadania. Oponę o bardzo wysokiej zdolności ugięcia zaprojektowano w procesie modelowania komputerowego, w jednostce badawczo-rozwojowej w fabryce Continental w Lousado w Portugalii. TractorMaster VF Hybrid ma nowy, unikalny wzór bieżnika, który zapewnienia zarówno przyczepność w trakcie prac polowych, jak i większy komfort podczas jazdy na drodze.

Continental przedstawia inteligentną oponę z technologią VF i czujnikami, które stale monitorują w niej ciśnienie i temperaturę

Konstrukcja karkasu opony Continental TractorMaster VF Hybrid jest bardziej wytrzymała niż w standardowych oponach rolniczych, dzięki czemu nowy model osiąga dobre wyniki zarówno przy pracach polowych z niższym ciśnieniem jak i podczas jazdy z wyższą prędkością na drodze. Kontrola ciśnienia odgrywa ważną rolę, ponieważ niedopompowane opony zwiększają zużycie paliwa podczas jazdy na twardszym podłożu, a jednocześnie zbyt wysokie ciśnienie w oponach
 na bardziej miękkim gruncie (np. w polu) powoduje zagęszczanie gleby. Aby zapewnić optymalne osiągi w każdych warunkach, opona ze zintegrowanymi czujnikami ciśnienia może być szybko napompowana do potrzeb jazdy po drodze lub dopasowana do pracy w polu. W przypadku montażu czujników do pojazdów wyposażonych w sprężarki powietrza, ciśnienie w oponie może być regulowane przez operatora bez konieczności opuszczania kabiny.

Połączenie technologii opon i elektroniki samochodowej w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa

Continental opracował całkowicie zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach, składający się z różnych komponentów: czujników, stacji ContiConnect Yard Reader, portalu internetowego oraz usługi wysyłki powiadomień. Korzystanie ze stacji ContiConnect™ Yard Reader i portalu internetowego ContiConnect™ ułatwia zarządzanie użytkowanymi maszynami. System ContiPressureCheck™ zbiera dane z pojedynczych pojazdów, dostarczając informacje o stanie opon w czasie rzeczywistym. Stacja ContiConnect™ Yard Reader w sposób bezprzewodowy odczytuje dane z czujników, gdy pojazd przejeżdża w pobliżu odbiornika i przesyła je za pomocą sieci komórkowej do serwerów ContiConnect™, gdzie te informacje są przetwarzane i analizowane. Stacja Yard Reader może być instalowana na miejscach postoju maszyn. Dzięki tej technologii zmniejsza się liczba wypadków, a właściciel może obniżyć koszty eksploatacji oraz przedłużyć cykl życia opon i pojazdów. Oba systemy są łatwe w instalacji i obsłudze oraz gwarantują wysoką dokładność zbieranych danych, ponieważ czujniki zamontowane wewnątrz opony eliminują błędy pomiarowe.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony