ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

miesiąc temu  08.10.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Continental Opony Polska oferuje 7 lat gwarancji od daty zakupu na opony do aut osobowych i dostawczych. A to o tyle ciekawe, że jednym z priorytetów koncernu jest maksymalne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz rozwój gospodarki cyrkularnej.

Continental rozwija pionierskie technologie i usługi dla zrównoważonej i połączonej mobilności ludzi i towarów. Założona w 1871 roku firma technologiczna oferuje bezpieczne, wydajne, inteligentne i przystępne cenowo rozwiązania dla pojazdów, maszyn, ruchu drogowego i transportu. W 2023 roku Continental wygenerował sprzedaż na poziomie 41,4 mld euro i obecnie zatrudnia około 200 000 osób w 56 krajach. Koncern zatrudnia ponad 56 000 osób na całym świecie i posiada 20 zakładów produkcyjnych i 16 zakładów rozwojowych.

A jak wygląda zrównoważona produkcja opon, recykling i gospodarka o obiegu zamkniętym?

- Jednym z priorytetów firmy jest maksymalne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz rozwój gospodarki cyrkularnej. Doskonałym przykładem naszych dążeń jest współpraca z Pyrum Innovations w zakresie odzysku sadzy z opon wycofanych z eksploatacji. Dzięki tej innowacyjnej technologii, która pozwala na odzysk materiałów do produkcji nowych opon, jesteśmy bliżej realizacji celu, jakim jest osiągnięcie 40% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu we wszystkich produkowanych przez nas oponach do 2030 roku - mówi Anna Burakowska, Dyrektor Generalna Continental Opony Polska.

- Surowce z recyklingu odegrają niezwykle istotną rolę w uczynieniu opon bardziej zrównoważonymi. Używamy tego typu materiałów, kiedy tylko jest to możliwe. Jednocześnie kluczowe jest dla nas, aby ich jakość i właściwości były na takim samym poziomie, jak w przypadku surowców konwencjonalnych.

I dodaje, że opony Continental już teraz zawierają m.in. poliester pozyskiwany z recyklingu butelek PET oraz gumę i stal z przetworzonych opon. Ważnym elementem tej strategii jest przekształcenie myślenia o oponach wycofanych z obiegu jako o „końcu ich życia” na koncepcję „końca ich użytkowania przez konsumenta”, co otwiera drzwi do nowych możliwości w zakresie recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów.

- W Polsce jesteśmy na bardzo dobrej drodze, gdyż z wszystkich odzyskiwanych opon wycofanych z rynku już blisko połowa trafia do recyklingu. Nieustannie pracujemy nad innowacjami, które pozwolą nam jeszcze bardziej zwiększyć udział materiałów zrównoważonych w naszych produktach. Obok pyrolizy, przykładem jest nasza praca nad alternatywnymi źródłami kauczuku naturalnego pozyskiwanego z mniszka lekarskiego w ramach projektu Taraxagum. A już ponad 10 lat temu, w 2013 roku uruchomiliśmy pierwszą fabrykę ContiLifeCycle, która odpowiada za ponowne wykorzystanie i recykling opon ciężarowych. Nasz zakład ContiLifeCycle w Hanowerze w Niemczech jest jedynym zakładem produkcyjnym, który łączy recykling i bieżnikowanie opon pod jednym dachem - kontynuuje Anna Burakowska.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony