ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  27.03.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Nowa aplikacja On-Site ułatwia mobilne zarządzanie oponami bezpośrednio z pojazdu. Alerty i zalecenia sprawiają, że zarządzanie flotą jest łatwiejsze, bardziej wydajne i zrównoważone. To także rejestrowanie dodatkowych danych, takich jak głębokość bieżnika i stan ogumienia.

Continental wprowadza pakiet Advanced do swojego niedawno zmodernizowanego rozwiązania zarządzania oponami ContiConnect 2.0, które umożliwia rejestrowanie dodatkowych danych, w tym głębokości bieżnika i stanu opony. Jest to kolejny krok firmy w kierunku odejścia od klasycznego monitorowania opon na rzecz zarządzania aktywami, a zintegrowana platforma ContiConnect wyszczególnia teraz wszystkie dane dotyczące stanu i historii ogumienia w ramach jednego systemu.

- Już standardowa wersja ContiConnect umożliwia kompleksowe monitorowanie opon dzięki specjalnie dostosowanym narzędziom. Pakiet Advanced pozwala klientom wykorzystać wszystkie korzyści płynące z zarządzania ogumieniem - wyjaśnia Dushyanth Rajagopal, Product Manager Digital Solutions w Continental.

- Dzięki ContiConnect 2.0 Advanced każda opona może być śledzona indywidualnie, niezależnie od tego, czy znajduje się w pojeździe, czy w magazynie. Każda opona posiada w systemie swój cyfrowy odpowiednik wraz z numerem seryjnym, co oznacza, że klient zawsze wie, która opona jest zamontowana w jakim pojeździe i pozycji. Oprócz ciśnienia i temperatury, można również rejestrować i monitorować np. głębokość bieżnika oraz stan ogumienia. Nowo opracowany czujnik ContiConnect drugiej generacji przekazuje dodatkowo informacje o przebytym dystansie, dzięki czemu floty mogą zawsze kontrolować przebieg opon. Poziom naładowania baterii czujnika również jest wskazywany w systemie.

I jak dodaje, oprócz dokładnych odczytów danych, użytkownicy ContiConnect 2.0 Advanced otrzymują również alerty i zalecenia dotyczące ciśnienia w oponach, temperatury i głębokości bieżnika oraz terminów przeglądów pojazdów. Otwiera to drogę do jeszcze bardziej wydajnej, prostej, zrównoważonej i przyszłościowej formy zarządzania flotą.

Dane prosto na smartfon klienta

Specjalnie opracowana aplikacja On-Site przenosi ContiConnect 2.0 bezpośrednio na smartfon użytkownika. Jest to możliwe dzięki nowej generacji czujników, które, dzięki funkcji Bluetooth, umożliwiają bezpośredni transfer danych z urządzenia do aplikacji. Dzięki temu kontrolę pod kątem głębokości bieżnika i stanu opon można przeprowadzić bezpośrednio w pojeździe, co jeszcze bardziej upraszcza i ułatwia zarządzanie ogumieniem. Za sprawą aplikacji On-Site, nowego portalu internetowego i aplikacji dla kierowców, Continental posiada odpowiednie rozwiązanie dla każdego użytkownika.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony