ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  13.10.2020, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Jury nagrody „Journey to Automation”, przyznawanej przez brytyjskie czasopismo branżowe European Rubber Journal (ERJ), uznało Continental za zwycięzcę w sześciu kategoriach i zdobywcę prestiżowego wyróżnienia Tire Technology Award. Nagrodzono koncepcję kół i opon Conti C.A.R.E. dla przyszłych rozwiązań w zakresie elektromobilności.

Conti C.A.R.E. (z ang. Connected. Autonomous. Reliable. Electrification. – Połączony. Autonomiczny. Niezawodny. Zelektryfikowany.) to koncepcja kompleksowego rozwiązania technologicznego, zastępującego tradycyjną felgę i oponę. Dzięki łączności w chmurze danych, oferuje operatorom flot szczególnie efektywny sposób zarządzania mobilnością. Przykładem jego zastosowania są floty autonomicznych taksówek elektrycznych, które mogą pełnić kluczową rolę w wielu koncepcjach przyjaznej dla środowiska mobilności jutra. Jury wyraziło również uznanie dla firmy Continental za udane połączenie innowacji, technologii informatycznej i inspirującej inżynierii. Projekt Conti C.A.R.E. został również pochwalony za przyjęcie „proaktywnego podejścia do spełniania wymagań producentów pojazdów (OEM) przy zastosowaniu rozwiązań technologicznych, które powinny mieć znaczący wpływ na cały przemysł motoryzacyjny", pisze ERJ. Nagroda została wręczona podczas wirtualnej ceremonii w połowie września 2020 roku. 

Opony Conti C.A.R.E. posiadają czujniki wbudowane w strukturę opony. Czujniki te stale analizują dane dotyczące głębokości bieżnika, ewentualnych uszkodzeń, temperatury i ciśnienia w oponie. System sterowania, znany jako ContiSense, transmituje dane do chmury w czasie rzeczywistym. Za pomocą tych danych narzędzie informatyczne ContiConnect Live ułatwia operatorom flot pojazdów efektywne zarządzanie mobilnością. Jednocześnie pasażerowie cieszą się bardzo komfortową jazdą, ponieważ dzięki koncepcji SilentWheel firmy Continental, felga samoczynnie redukuje wibracje wytwarzane podczas jazdy.

Jury nagrody „Journey to Automation”, pochwaliło również koncepcję aktywnej regulacji ciśnienia w oponach, za pomocą pomp odśrodkowych wbudowanych w koło. W miarę jak pojazd przyspiesza, siły odśrodkowe w kole oddziałują na pompę, wytwarzając sprężone powietrze. Ta technologia PressureProof utrzymuje ciśnienie w oponach w idealnym zakresie i pomaga osiągnąć trwały spadek emisji CO2. Nadmiar sprężonego powietrza jest magazynowany w zbiorniku zintegrowanym w obręczy opony. Technologia PressureBoost wykorzystuje tak zgromadzone powietrze do szybkiego dostosowania ciśnienia w oponach do różnych warunków jazdy. W rezultacie elektryczne robotaksówki mogą zwiększać ciśnienie w oponach, aby przewozić cięższe ładunki i pełnić funkcje dostawcze poza godzinami szczytu. 

Tagi: Continental,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony