ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Wydarzenia

3 miesiące temu  08.01.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Nissan zadebiutował w wyścigach samochodów elektrycznych w piątym sezonie (2018/19) Mistrzostw ABB FIA Formuły E jako pierwszy i jedyny japoński producent w tej serii. Teraz japoński koncern ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Coral.

Mistrzostwa Świata ABB FIA Formuła E to pierwsza międzynarodowa dyscyplina sportu, która otrzymała certyfikat neutralności węglowej netto przed organizacją pierwszego wyścigu w 2020 roku. Było to możliwe dzięki inwestycjom w projekty związane z ochroną klimatu na wszystkich rynkach, na których odbywają się wyścigi, aby zrównoważyć emisje z kolejnych sezonów wyścigów elektrycznych bolidów.

Wszystkie bolidy walczące o mistrzowski tytuł są wyposażone w napęd elektryczny, a seria wyścigowa umożliwia testowanie i opracowywanie najnowszych technologii układów elektrycznych.

Nissan Formula E Team ogłosił nawiązanie współpracy z firmą Coral na najbliższy sezon 2023/24 Mistrzostw Świata ABB FIA Formuły E. Firma programistyczna z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich specjalizuje się w kompensacji emisji związków węgla z wykorzystaniem technologii blockchain, zapewniającej przejrzystość i umożliwiającej weryfikację rozliczeń na rynkach nadwyżek emisji. Platforma Coral zapewnia proste i transparentne rozwiązanie, dzięki któremu odpowiedzialność za środowisko poprzez kompensację emisji dwutlenku węgla staje się możliwa dla każdego. Współpraca z firmą Coral jest kolejnym krokiem zespołu Nissana w Formule E w zadeklarowanej redukcji emisji związków węgla, w ślad za uzyskaniem trzygwiazdkowej oceny w Programie Akredytacji Środowiskowej FIA w 2022 r. Przodujący producent samochodów elektrycznych dokładnie analizuje swoje oddziaływanie na środowisko i stara się przyspieszać udoskonalanie zielonych technologii w świecie sportu motorowego.

Celem współpracy jest połączenie szerokiego zasięgu oddziaływania zespołu Nissana w Formule E z przejrzystą i efektywną platformą Coral. Pomoże to w zwiększaniu świadomości znaczenia systemu nadwyżek emisji związków węgla dla globalnej dekarbonizacji i dążenia do czystszej przyszłości. Logo Coral będzie prezentowane na obu bolidach zespołu Nissana w Formule E.

Fot. Nissan

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony