Warto wiedzieć

ponad rok temu  21.07.2017, ~ Administrator   Czas czytania 7 minut

Strona 1 z 4

Liczba torów w Polsce, na których w bezpieczny sposób można doskonalić swoje umiejętności, nadal pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście sytuacja powoli się poprawia - infrastruktura istniejących obiektów systematycznie jest modernizowana, pojawiają się również nowe inwestycje. Oto dziesięć polskich torów, które warto odwiedzić.

Tegoroczny sezon sportów samochodowych trwa już w najlepsze. Biorą w nich udział zarówno profesjonaliści z rozbudowanym zapleczem technicznym, jak i amatorzy startujący za własne pieniądze, biorąc np. udział w imprezach otwartych typu track day. W kalendarzu imprez nie zabrakło zawodów dla fanów driftu, wyścigów równoległych oraz cieszących się dużą popularnością wyścigów samochodów klasycznych i zabytkowych.

- Classicauto Cup to największy ogólnopolski puchar dla samochodów klasycznych i równocześnie seria, w której mogą wziąć udział kierowcy samochodów nowszych. Tegoroczny sezon wystartował z początkiem kwietnia i potrwa aż do października. W sumie zorganizujemy w 2017 roku 5 edycji dla kierowców youngtimerów, jak i nowszych aut. Do czerwca zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w Białej-Podlaskiej, w Kielcach i Ułężu, a po wakacyjnej przerwie wystartujemy ponownie w Kielcach (9.09) oraz na Torze Jastrząb (8.10). Dodatkowo w ramach Classicauto Cup organizowane są puchary tematyczne - Toyota Cup oraz Puchar Pań. - wyjaśnia Tomasz Warzyński, organizator cyklu Inter Cars #CAC.

Tor Formuły 1 nie ma raczej szans, ale pojawiają się nowe obiekty

Pomysł na budowę w Polsce toru Formuły 1 pojawia się cyklicznie już od kilku lat, ale obecnie daleko mu do realizacji. W zeszłym roku pojawiła się koncepcja budowy takiego obiektu w Gdańsku. Inwestycja miałaby kosztować około 100 mln euro, a całość miałaby mieć około 200 hektarów powierzchni. Sceptycy zauważają przy tym, że tak duże obiekty mogą mieć trudności z utrzymywaniem się na naszym rynku. Za to bardzo dobrze radzą sobie mniejsze, ale dobrze przygotowane obiekty z profesjonalną infrastrukturą.

 - We wrześniu ubiegłego roku oddaliśmy po gruntownej przebudowie Autodrom Słomczyn. Tor posiada obecnie możliwość kilku konfiguracji i może pełnić wiele funkcji. Zdecydowaliśmy się na taką inwestycję, ponieważ obserwujemy w Polsce coraz większe zainteresowanie kierowców amatorów możliwością odbywania jazd testowych lub treningowych w bezpiecznych warunkach. - wyjaśnia Radosław Chrzanowski z działu sportu Automobilklubu Rzemieślnik - Oceniając cykliczność odbywających się wydarzeń zauważamy, że największą grupę stanowią motocykliści, ponieważ co tydzień przyjeżdża ich około pięćdziesięciu na nasz obiekt, natomiast wśród grupy samochodowej i kartingowej największe zainteresowanie treningami zauważamy przed zawodami. Z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość kierowców amatorów, dla których przygotowaliśmy dni otwarte, podczas których po torze może jeździć kierowca bez licencji, cywilnym samochodem.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony