ReklamaB1 ŚO sailun tyres 07.06-07.07 Mirek

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Ogumienie

Felgi

Warto wiedzieć

4 miesiące temu  03.02.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Kielecki zakład będzie trzecią fabryką felg samochodowych - po włoskiej, położonej między Mediolanem a Weroną, i czeskiej w Ostravie.

Jest zgoda na budowę fabryki felg samochodowych. Jak czytamy w komunikacie prasowym, powyższa decyzja administracyjna została opatrzona klauzulą ostateczności. Do Urzędu Miasta nie wpłynęło żadne odwołanie w tej sprawie, co oznacza, że inwestor może przystąpić do prac budowlanych.

Prezydent Bogdan Wenta zatwierdził projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielił pozwolenia na budowę fabryki felg aluminiowych Cromodora Wheels. Ta zajmie ponad dziesięciohektarową nieruchomość przy ulicy Olszewskiego w Kielcach.

- Wierzę, że inwestycja będzie przebiegała sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Z przedstawicielami inwestora jesteśmy w stałym, bieżącym kontakcie i podobnie jak przez cały proces administracyjny, tak i teraz deklaruję pełną współpracę miasta przy realizacji tej inwestycji – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

- Jednocześnie dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta i innych jednostek za duże zaangażowanie oraz wysoki profesjonalizm przy obsłudze tego przedsięwzięcia.

Wydane pozwolenie obejmuje m.in. budowę budynku produkcyjnego, budynku techniczno-usługowego, budynku socjalno-biurowego i budynku kontroli dostępu, jak również podziemnego zbiorniku przeciwpożarowago, instalacji mycia rur ceramicznych, wiaty rowerowej czy dwóch totemów informacyjnych z logo inwestora.

- To ważny, priorytetowy projekt dla Kielc. W zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób, a kolejne pół tysiąca miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach kooperujących. Firma Cromodora Wheels planuje zainwestować w Kielcach ponad 100 mln euro - informuje prezydent Bogdan Wenta.

W marcu swój przyjazd do Kielc zaplanował Pan Giancarlo Dallera, Prezydent Cromodora Wheels SpA, który spotka się z Prezydentem Miasta, by ustalić dalszy harmonogram współpracy.

Fot. Urząd Miasta Kielce

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony