ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Warto wiedzieć

11 miesięcy temu  21.10.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie jest od teraz także pionierem zrównoważonej logistyki części zamiennych. W ramach projektów pilotażowych, DB Schenker z powodzeniem przetestował wirtualny magazyn przeznaczony dla klientów z obszarów inżynierii mechanicznej, motoryzacji i transportu kolejowego.

DB Schenker zaprezentował cyfrowe innowacje dla łańcuchów dostaw. W ramach projektów pilotażowych, części takie jak uchwyty, okładziny i obudowy wytwarzane były „na żądanie” w pobliżu klienta. Bez produkcji wstępnej oraz magazynowania.

Tym samym udało się potwierdzić, że "On-Demand Production” zmniejsza koszty zaangażowanego kapitału. Nowa usługa wirtualnego magazynu DB Schenker jest już oferowana szerokiemu gronu klientów na całym świecie.

- Jesteśmy pierwszym globalnym operatorem logistycznym oferującym dostawy części zamiennych za pomocą druku 3D. Produkty z naszego wirtualnego magazynu są dostępne w bardzo krótkim czasie i powstają dokładnie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie - powiedział CEO DB Schenker Jochen Thewes.

Wirtualny magazyn obniża koszty dostawy, skraca jej czas i chroni środowisko

- To idealnie obrazuje, co logistyka przyszłości może zrobić dla klientów. Naszym głównym celem jest uniknięcie zbędnego magazynowania oraz uczynienie łańcuchów dostaw jeszcze bardziej stabilnymi i elastycznymi - mówi Thewes.

W obliczu nowych wyzwań globalnej logistyki, cyfrowe innowacje, takie jak dostawy części zamiennych z wykorzystaniem druku 3D, stanowią dla klientów z różnorodnych branż prawdziwą wartość dodaną.

- Chcemy skracać odległości, utrzymując jednocześnie jak najwyższą dostępność produktów w jak najkrótszym czasie i atrakcyjnej cenie. Aby to osiągnąć, wkładamy ogrom pracy na rzecz rozwoju innowacji cyfrowych - wyjaśnił Thewes.

Z transportu kolejowego na rynek motoryzacyjny

DB Schenker ściśle współpracuje z Deutsche Bahn, firmą o szerokim doświadczeniu w obszarze druku 3D, mającą na koncie 80 000 części wyprodukowanych z różnych materiałów i za pomocą różnych technologii.

- Według naszych ustaleń, nawet do dziesięciu procent zapasów może być wytwarzanych na miejscu - powiedział Thewes.

O jakich częściach mowa? Okazuje się, że to części zamienne potrzebne stosunkowo rzadko oraz te, które muszą być przechowywane w dużej ilości ze względu na wysoki pułap minimalnej ilości zamówienia, szczególnie nadają się do druku 3D. Wirtualne przechowywanie komponentów odbywa się poprzez bezpieczne wgrywanie planów 3D do chmury.

Oprócz nowego podejścia „Produkcji na żądanie” DB Schenker zaprezentował teraz różnorodne innowacje, w tym „Cyfrową wieżę kontrolną” dla transportu lądowego, dzięki której codziennie można śledzić w czasie rzeczywistym 9000 skonsolidowanych transportów w całej Europie.

Fot. DB Schenker, Deutsche Bahn AG

GALERIA ZDJĘĆ

Części zamienne z chmury DB Schenker

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony