ReklamaB1 ŚO sailun tyres 07.06-07.07 Mirek

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Marketing w warsztacie

6 miesięcy temu  16.12.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Wzorem poprzednich lat za pośrednictwem platformy Motointegrator.com – wyszukiwarki usług i warsztatów samochodowych – kierowcy podzielili informacjami, czym kierują się przy wyborze mechanika. Jakie wnioski z płyną badania i na co zwrócić uwagę przy promocji swojego biznesu?

W 2021 roku serwis Motointegrator.com ponownie poprosił kierowców by wskazali, czym kierują się klienci przy wyborze warsztatu samochodowego oraz co, w największym stopniu, wpływa na ich zadowolenie z usługi.

Niezmiennie, najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego serwisu samochodowego są opinie – znajomych i rodziny oraz te znalezione w Internecie. Tym, co najbardziej wpływa na zadowolenie klienta po wizycie jest jakość wykonanej usługi.

Co się zmieniło w nastawieniu kierowców do warsztatów w porównaniu do zeszłego roku?

Rola znajomych i rodziny w wyborze warsztatu ustąpiła miejsca opiniom w Internecie. 32% uczestników badania korzysta z internetu w celu dokonania wyboru warsztatu, pozostała grupa szuka w internecie informacji o konkretnym, wybranym wcześniej warsztacie.

„Pozytywna opinia rodziny/znajomych na temat warsztatu” spadło z 27,3% do 17,3% jako najważniejszy czynnik wyboru. „Warsztaty polecane przez znajomych” mają też mniejszy udział jako sposób szukania warsztatu – spadek z 59% do 45%. Możliwość umówienia się do warsztatu online jest jedynym udogodnieniem, które zanotowało znaczący wzrost w
pytaniu o to czego klienci oczekują od warsztatów – jest to jednak nadal mała grupa klientów - 9% (wzrost z 3%).

Badanie wykonane zostało na przełomie listopada i grudnia 2021 roku. Wzięło w nim udział blisko 300 osób.

Czym jest Motointegrator.com?

Motointegrator.com jest rozbudowaną platformą internetową, dzięki której kierowcy mogą nie tylko w łatwy sposób znaleźć odpowiadający im warsztat, ale także skontaktować się z nim bezpośrednio przez stronę, a w przypadku niektórych mechaników także umówić się na wizytę online. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest ponad 12 000 warsztatów samochodowych z całego kraju. Każdego miesiąca strona odwiedzana jest ponad 600 000 razy, co czyni ją idealnym narzędziem do promocji serwisu samochodowego.

Fot. Motointegrator

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony