ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

miesiąc temu  23.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. przekazał do publicznej wiadomości informację o wybranych wynikach finansowych za miniony rok.

Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 2 992 411 tys. zł, a zysk netto: 196 306 tys. zł. W komunikacie firmy oponiarskiej Dębica S.A. czytamy, że na wymienione wyżej wyniki finansowe za 2023 r. wpływ miały wyższe ceny sprzedaży realizowane w transakcjach z podmiotami powiązanymi w okresie I półrocza br., w tym odzwierciedlenie wpływu wzrostu kosztów surowców i energii w listopadzie i grudniu 2022 r. spowodowanego czynnikami inflacyjnymi, które weszły w skład kalkulacji cen stosowanych w I kwartale 2023 r., co miało pozytywny wpływ na zysk.

Odnotowano też znaczący spadek poniesionych kosztów surowców i energii od II kwartału 2023 r., w stosunku do kosztów zakładanych w kalkulacjach cen stosowanych w transakcjach z podmiotami powiązanymi w tym okresie, co miało pozytywny wpływ na zysk. Z kolei pożar, w wyniku którego spółka utraciła część zdolności produkcyjnych przełożył się na mniejszą sprzedaż do podmiotu powiązanego oraz podniósł dodatkowy koszt niewykorzystanych zdolności produkcyjnych – to m.in. koszty usuwania skutków pożaru jak również koszty zlikwidowanych środków trwałych, co miało negatywny wpływ na przychody i koszty w II półroczu 2023.

Fot. Dębica S.A.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ wpr 1 22 dni temu Nawigatory bardzo niebezpieczne na mokrej nawierzchni. Nie polecam
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony