ReklamaB1 ŚO - automechanika 25.10-20.11 Mirek
Strona 1 z 2

Najnowsza opona o wysokich osiągach w portfolio Continental przygotowana jest dla pojazdów o sportowym charakterze. Tej jesieni dostępne będą w sumie 42 rozmiary na felgi o średnicy od 19 do 23 cali, a w ciągu najbliższego roku linia produktów będzie dalej rozszerzana.

Opona SportContactTM 7 została opracowana z myślą o samochodach osobowych o sportowym charakterze, jak również samochodach supersportowych. Wachlarz pojazdów jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi samochody takie jak Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, seria RS Audi i sportowe BMW. Przeznaczona jest do samochodów sportowych kompaktowych, sportowych i supersportowych, a także samochodów tuningowanych. Wybrane rozmiary opon SportContactTM 7, na polskim rynku, będą dostępne już od jesieni 2021.

Jej poprzedniczka, opona SportContactTM 6, od momentu wprowadzenia na rynek sześć lat temu, zajęła pierwsze miejsce w wielu testach (w tym czasopism Sport Auto i AutoBild Sportcars) i otrzymała najwyższe recenzje. Wiodący europejscy producenci pojazdów montują fabrycznie opony z rodziny SportContactTM.

SportContactTM 7

Najnowsza opona o wysokich osiągach w portfolio Continental, przygotowana jest dla pojazdów o sportowym charakterze. Tej jesieni dostępne będą w sumie 42 rozmiary na felgi o średnicy od 19 do 23 cali, a w ciągu najbliższego roku linia produktów będzie dalej rozszerzana.

- Dzięki nowej generacji SportContactTM oferujemy kierowcom, którzy chcą doświadczyć jazdy wyczynowej, bardzo bezpieczną, zorientowaną na prowadzenie i zapewniającą wysoki przebieg oponę – mówi Enno Straten, szef działu strategii, analiz i marketingu Tire Replacement Business EMEA w Continental.

SportContactTM 7 to produkt flagowy spośród opon letnich siódmej generacji, które zostaną wprowadzone na rynek w najbliższych latach. Podczas prac rozwojowych Continental skupił się na maksymalizacji osiągów we wszystkich kryteriach, aby najwyższą przyjemność z jazdy połączyć z wysokim bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem w segmencie opon UUHP (ang. ultra-ultra-high performance – opony o ultra wysokich osiągach).

Nowa generacja sprawdzonej opony letniej

Wraz z dwoma innymi aktualnymi modelami opon letnich, Continental pokrywa prawie 95 procent zapotrzebowania rynku dla dostępnych modeli samochodów.

- Oznacza to, że jesteśmy w stanie dostarczyć opony do prawie wszystkich samochodów osobowych, SUV-ów i vanów w Europie - informuje Straten.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony