ReklamaB1 ŚO - sailun 01.05-31.05 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  17.04.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Bridgestone prezentuje nową generację opon zimowych. To następca modelu Bridgestone Blizzak LM005. Opracowana w technologii ENLITEN, spełnia wymogi wydajności wszystkich samochodów, w tym samochodów elektrycznych i wyróżnia się o 32% lepszym przebiegiem niż poprzedni model.

Bridgestone, globalny lider w dziedzinie opon klasy premium i rozwiązań dla zrównoważonej mobilności, zapowiada nowy model opony zimowej – Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN. Opona jest dostosowana do samochodów elektrycznych, oferuje doskonałe prowadzenie na śniegu, najlepsze w klasie hamowanie na mokrej nawierzchni i dłuższą żywotność.

Opony Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN, produkowane w Europie, będą dostępne od maja 2024 roku. Model ten będzie dostępny w 189 rozmiarach od 16 do 22 cali, z czego 54 to nowe rozmiary. Dodatkowe rozmiary zostaną wprowadzone w 2025 roku.

Poprawione parametry

Mokra nawierzchnia to wyzwanie, z którym najczęściej stykają się europejscy kierowcy zimą. Opona Bridgestone Blizzak 6 ENLITEN, opracowana została do skutecznego działania podczas deszczowej pogody czy odwilży, a według testów TÜV SÜD zapewnia najkrótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach. Opona ta została skonstruowana również z myślą o zimowych warunkach drogowych. Oferuje lepsze osiągi na śniegu niż poprzednia generacja – Blizzak LM005, a TÜV SÜD przyznał im najwyższą ocenę w kategorii hamowania i przyczepności na śniegu.

Lepsze osiągi to efekt innowacyjnej technologii produkcji opon – ENLITEN. W tym przypadku pakiet technologii ENLITEN połączono z innowacjami rozwiązaniami, takimi jak zoptymalizowany wzór bieżnika i dopasowanie mieszanki, bardziej wyrównany profil zużycia oraz udoskonalone rozmieszczenie lameli. Zastosowanie technologii ELITEN oznacza też, że 25% opony zostało wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i się do niego nadających.

Przewaga dzięki technologii ENLITEN

Nowa opona zimowa Bridgestone jest gotowa do użytku w pojazdach elektrycznych, co współgra z dążeniem Bridgestone do zwiększania efektywności i przystępności samochodów elektrycznych.

- Blizzak LM005 zwyciężyła w 23 testach od 2020 roku, ale Blizzak 6 ENLITEN podnosi poziom jeszcze wyżej. Dzięki technologii ENLITEN, Bridgestone Blizzak 6 jest gotowa do stosowania w samochodach elektrycznych, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i osiągi, jednocześnie będąc przyjazną dla środowiska. Ten nowy produkt to kolejny krok w realizacji naszej wizji zrównoważonego rozwoju w mobilności - podkreśla Laurent Dartoux, Bridgestone EMEA Group President.

Fot. Bridgestone

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony