ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Transport

miesiąc temu  28.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Grupa DHL złożyła zamówienie na 178 nowych IVECO S-Way CNG dla swojego oddziału Post & Parcel Germany, powiększając swoją flotę do ponad 450 pojazdów zasilanych CNG. Nowe ciężarówki zasilane bioCNG jeszcze bardziej zmniejszą ślad węglowy Grupy DHL i znacząco przyczynią się do dekarbonizacji transportu drogowego.

Technologia sprężonego gazu ziemnego jest obecnie najbardziej rozpowszechniona na rynku, infrastruktura jest ciągle rozwijana, dlatego pojazdy zasilane CNG są łatwiej dostępne w porównaniu z innymi alternatywnymi systemami napędowymi.

Nowe pojazdy będą wykorzystywane przede wszystkim w transporcie międzywęzłowym, w centrach przesyłek DHL, do odbioru przesyłek od klientów, a także w dostawach miejskich do urzędów pocztowych, znacząco przyczyniając się do dekarbonizacji drogowego transportu towarowego.

Spośród zamówionych jednostek, 161 stanowią podwozia AD190S34/P CNG wyposażone w zabudowy furgonów, które będą wykorzystywane na krótszych, jednodniowych trasach. Zastosowano dwuosiowe podwozia ciężarowe w układzie napędowym 4x2 o dopuszczalnej masie całkowitej 19 ton z kabinami dziennymi Active Day. Ich napęd stanowią 9-litrowe silniki Cursor 9 NG zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG lub bioCNG), rozwijające moc 340 KM i spełniające normę Euro VI. Po obu stronach zamontowano pakiety zbiorników, pozwalające na zmagazynowanie 160 kg bioCNG i uzyskanie dzięki temu zasięgu do 670 km. Pozostałe 17 pojazdów to IVECO S-Way AS260S46Y/FS CM CNG do transportu nadwozi wymiennych w systemie BDF. Pojazdy te będą wykorzystywane do przewozów między centrami logistycznymi operatora.

Fot. Iveco

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony