ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  05.07.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Od teraz DKV BOX EUROPE, urządzenie do pobierania opłat drogowych w systemie EETS, pozwala także śledzić pojazdy dzięki GPS, planować trasy oraz cyfrowo zarządzać paliwem. Stało się to możliwe dzięki podłączeniu do platformy obsługującej myto telematycznych funkcji systemu DKV LIVE.

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań w trasie, stale rozszerza swoje usługi cyfrowe. Obecnie klienci operatora mogą używać urządzeń DKV BOX EUROPE nie tylko do rozliczania opłat drogowych w 16 europejskich systemach poboru opłat, ale też do śledzenia na bieżąco różnych parametrów pojazdu. Stało się to możliwe wraz z początkiem integracji dwóch platform: do opłat drogowych oraz telematycznej. Chęć korzystania z funkcji m.in. śledzenia pojazdu i zarządzania paliwem można zgłosić i skonfigurować bezprzewodowo (OTA). Przewoźnik nie musi wymieniać istniejącego boxa ani podłączać dodatkowego sprzętu. Aktualizacja została przygotowana dla wszystkich boxów EETS będących w użyciu, jest uruchamiana zdalnie.

- Dzięki udostępnieniu usług DKV LIVE w urządzeniu DKV BOX EUROPE firmy transportowe znacząco oszczędzają czas i pieniądze - mówi Manuel von Mohrenschildt, Director Partner & Solution Sales w DKV Mobility.

Użytkownik może poszerzyć zakres działania swojego boxa EETS, kiedy tylko zechce. Wystarczy łatwa konfiguracja, aby natychmiast zacząć korzystać z nowych, telematycznych usług cyfrowych.

Usługa „dwa w jednym” to przede wszystkim wygoda dla przewoźnika, kolejne uproszczenie, które ma pomagać w optymalizacji przewozów. Podstawową funkcją DKV LIVE na BOX Europe jest możliwość śledzenia pojazdów na żywo, z dokładnością nawet do 10s. Przejechane trasy są wyświetlane intuicyjnie i dostępne w każdej chwili dla użytkowników nawet przez rok. Ponadto dzięki włączeniu funkcji DKV LIVE kierowca ma wgląd, na mapie aplikacji telefonu, do preferowanych stacji paliw, by np. móc tankować w korzystnej cenie. Aplikacja DKV LIVE informuje kierowcę, jak w pobliżu pojawi się ulubiona stacja. Gdy pojazd dojeżdża do punktu rozładunku, dyspozytor otrzymuje o tym powiadomienie, a kierowca nie musi kontaktować się z nim telefonicznie. Użytkownicy mogą też sprawdzić, ile czasu w danym kraju przebywała ciężarówka, co jest ważne w kontekście pakietu mobilności.

Fot. DKV Mobility

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony