nie przegap Świat Opon

10 miesięcy temu  26.04.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 3

Producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego przygotowują się do targów Automechanika Dubai (1-3 maja 2018). - To szansa na naprawdę dynamiczny rozwój firmy – informują organizatorzy targów. Popyt na części zamienne i usługi motoryzacyjne na Bliskim Wschodzie niezmiennie rośnie. Eksperci szacują, że wartość rynku przekroczy 15 miliardów dolarów w 2021 roku.

IQR to hiszpański producentem środków smarnych pod marką Matrix. Firma rozpoczyna działalność w rejonie Zatoki Perskiej i chce znaleźć tu nowych partnerów biznesowych, Autopumps z Wielkiej Brytanii to producent pomp wody, oleju oraz transmisyjnych do skrzyni biegów. Na targach w Dubaju brytyjska firma poszukiwać będzie rynków zbytu dla sowich produktów nie tylko dla motoryzacji, ale też przemyśle, rolnictwie oraz sektorze marine. Natomiast ALCO Filters, firma z Cypru, zamierza budować na Bliskim Wschodzie rynki dla swojej szerokiej gamy 3500 filtrów.

Wymienione firmy należą do potężnej grupy dwóch tysięcy wystawców 57 krajów, którzy swoją ofertę zaprezentują na zbliżających się targach Automechanika Dubai 2018.

To największa wystawa dla branży motoryzacyjnej w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki. Pozytywne opinie wystawców o tym wydarzeniu potwierdzają analizy ekspoertów z TechSci Research, które sugerują, że wzrost sprzedaży samochodów osobowych i użytkowych w połączeniu ze wzrostem liczby samochodów używanych na całym Bliskim Wschodzie wpłynie pozytywnie na motoryzacyjny rynek wtórny.

Według TechSci, dochody ze sprzedaży części samochodowych, akcesoriów i opon na rynku wtórnym przekroczą wartość 15 miliardów USD do 2021 roku, w porównaniu do 12,4 miliarda dolarów w 2017 roku (roczne tempo wzrostu to 4,9%). To doskonała wiadomość dla firm, takich jak wspomniane ALCO, IQR oraz Autopumps, a także wszystkich innych przygotowujących się do szóstej edycji targów Automechanika Dubai. Areną wydarzenia będzie Międzynarodowe Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Dubaju.

Alco Filters, wieloletni wystawca targów w Dubaju, w tym roku wprowadzi na rynek nową gamę filtrów do samochodów osobowych, ciężarówek, sprzętu do robót ziemnych i silników stacjonarnych. - Od 2006 roku wystawiamy się w Automechanice Dubai. Od tego czasu nasze kontrakty biznesowe w tym regionie osiągnęły wartość 10 milionów dolarów – mówi Loizos Louca, dyrektor zarządzający ALCO Filters. - Silna obecność w regionie sprawia, że chętnie spotykamy się z obecnymi klientami na targach w Dubaju, ale też poszerzamy bazę klientów. Fakt, że 52 procent odwiedzających targi to goście zza granicy sprawia, że wystawa ta jest szczególnie atrakcyjna.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony