Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Motocykle

8 miesięcy temu  13.11.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Dunlop, kluczowy partner techniczny drużyn w Międzynarodowym Sześciodniowym Wyścigu Długodystansowym (ISDE) w 2019 roku, udostępni najnowsze opony Geomax Enduro EN91 dla najlepszych zawodników i zespołów. Ogumienie posiada specjalny wzór z sześciokątnymi klockami, który poprawia zwinność prowadzenia. Dzięki temu motocyklistom łatwiej będzie utrzymać koncentrację na długich etapach wyścigu typowych dla ISDE.

Korzenie ISDE sięgają ponad stu lat. Sześciodniowa próba z 1913 r. była pierwszym wydarzeniem, które zgromadziło najlepszych motocyklistów terenowych z całego świata do rywalizacji w barwach narodowych. Jest to najstarsza światowa impreza motocyklowa, a edycja 2019 odbywa się w portugalskim regionie Algarve w dniach 11-16 listopada. Na światowej klasy torze Portimao walkę stoczy ponad 750 zawodników z 34 krajów. Wybór opon ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

Długie etapy ISDE oznaczają, że zawodnicy będą mierzyć się z różnymi terenami, dlatego posiadanie opony, która poradzi sobie z błotem, piaskiem i skałami, jest ważne dla osiągnięcia dobrego efektu. Geomax Enduro EN91 łączy w sobie ogromne doświadczenie firmy Dunlop w pakiecie, który oferuje najwyższy poziom wydajności oraz trwałości i został wprowadzony na czas, aby zespoły i zawodnicy mogli pokonać wyzwania związane z ISDE - mówi Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.

Gama produktów Geomax off-road pomogła zawodnikom odnieść sukcesy w wielu różnych dyscyplinach w tym roku. Zwycięzcy Mistrzostw Świata MXGP, Zawodów Motocrossowych Kobiet, World SuperEnduro, AMA Supercross i Monster Energy Cup, zakładali słynną żółtą czapkę Dunlopa.

Dunlop Geomax Enduro EN91 uzupełnia szeroką gamę produktów. Posiada specjalny wzór z sześciokątnymi klockami dla bardziej zwinnego prowadzenia co zmniejsza zmęczenie motocyklisty na długich etapach typowych dla ISDE. Dunlop opracował również nową mieszankę, która maksymalizuje przyczepność na skalistym terenie.

Dunlop jest dumny z tego, że jest partnerem najlepszych zespołów na jednej z najbardziej znanych i historycznych imprez motocyklowych. Nasza gama produktów Geomax Enduro zyskała reputację dostawcy mocnych, trwałych i budzących zaufanie osiągów. Potwierdzenie osiągów opon podczas tak wymagającej imprezy dla zawodników, motocykli i opon jest idealnym rozwiązaniem dla Dunlop - dodaje Luca.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony