Ogumienie

Opony

6 miesięcy temu  02.07.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Nagroda Red Dot Design Award dla opony rowerowej Urban Taraxagum!

Opona rowerowa Continental Urban Taraxagum, wykonana z naturalnego kauczuku, pozyskanego ze specjalnej odmiany mniszka lekarskiego zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot Design Award i została wyróżniona nagrodą E-Bike Design & Innovation Award w kategorii „Zrównoważony rozwój i ekologia” przez magazyn Focus E-Bike (https://www.focus.de, 21 marca 2020). Podczas gdy nagroda Red Dot Design Award została przyznana za projekt bieżnika opony, który oparto na kształcie komórek mniszka lekarskiego, Focus E-Bike wyróżnił wykorzystanie kauczuku z mniszka lekarskiego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Cieszymy się z obu tych nagród – mówi Thomas Falke, szef działu opon dla jednośladów w Continental. - Odzwierciedlają one szczególnie udany projekt opony rowerowej Urban Taraxagum. W ten sposób nasza wyjątkowa opona aktywnie przyczynia się do rozwoju przyjaznej dla środowiska mobilności.

Nasze opony z kauczuku z mniszka lekarskiego stanowią ważną część naszych szeroko zakrojonych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Są też krokiem w realizacji ambitnego celu, jakim jest uczynienie naszych produktów, procesów produkcyjnych oraz prac badawczo-rozwojowych jeszcze bardziej zrównoważonymi” – dodaje Claus Petschick, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w dziale Continental Tires. „Nasz wysiłek, aby zaprzestać importu kauczuku z krajów tropikalnych, a zamiast tego wytwarzać go jak najbliżej naszych zakładów produkujących opony, pełni w nim kluczową rolę”.

W marcu 2020 opona Continental Urban Taraxagum została też wyróżniona nagrodą „Golden design & innovation” IF Taipei Cycle Show, a w ubiegłym roku nagrodą zrównoważonego rozwoju od producenta rowerów elektrycznych Accell Group. W przyszłości długoterminowy projekt Taraxagum firmy Continental będzie polegał na dostarczaniu kauczuku naturalnego z mniszka lekarskiego, który może być wykorzystywany do produkcji opon do samochodów osobowych lub użytkowych, a także innych części samochodowych wykonanych z gumy. Opona rowerowa Urban Taraxagum jest produkowana od dwóch lat w fabryce opon rowerowych Continental w Korbach, w niemieckim landzie Hesja i jest dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Tagi: Continental,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony