ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Wydarzenia

8 miesięcy temu  09.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Ta maszyna spod znaku Trójzębu ma 20-calowe, matowoczarne obręcze o charakterystycznym wzorze „birdcage”. To pierwsza limitowana edycja sygnowana przez Fuoriserie, przeznaczona dla kolekcjonerów supersportowych samochodów i entuzjastów jazdy torowej.

Maserati z dumą przedstawia MC20 Notte – pierwszą limitowaną edycję swojego supersportowego modelu MC20, urodzonego do ścigania się na torze i wychowanego, by windować osiągi na otwartych drogach. MC20 Notte Edition to jeżdżący hołd dla śmiałego ducha, który od zawsze pcha Trójząb do przodu – od dnia, w którym Maserati po raz pierwszy wziął udział w jednym z najbardziej legendarnych wyścigów w historii.

Łącząc sportowy charakter z luksusem, MC20 symbolizuje powrót Trójzębu do wyczynowych korzeni włoskiej marki. Teraz, dzięki Notte Edition, staje się jeszcze bliższe swojej wyścigowej duszy. Design tej ekskluzywnej serii 50 egzemplarzy jest inspirowany mistyczną, intensywną mocą ciemności. To ryczące stworzenie stworzone, aby uwodzić i estetycznie udoskonalić to, co już w seryjnym wydaniu jest wybitne – między innymi za sprawą silnika V6 Nettuno.

Zespół Maserati Fuoriserie opracował nadwozie MC20 Notte, inspirując się hipnotyzującym światem wyścigów, we współpracy z Andreą Bertolinim, kierowcą referencyjnym Maserati i byłym mistrzem świata GT1 za kierownicą maszyny z Trójzębem. Karoseria zyskała magnetyczny, matowy odcień „nero essenza”, który dzięki „dotykowi Midasa” – torowego drapieżnika Bertoliniego – jest gotowy do świecenia w ciemności: srebrne wcześniej detale – Trójząb, boczne logo i podpis Maserati – mają matowe wykończenie w kolorze białego złota, przywołując na nowo wspaniałe sukcesy włoskiej marki w sporcie motorowym.

Niemal przyklejone do asfaltu 20-calowe, matowoczarne obręcze o charakterystycznym wzorze „birdcage” (z ang. klatka dla ptaków) również wyróżniają matowe akcenty w kolorze białego złota, a zaciski hamulców zostały polakierowane na czarno. We wnętrzu MC20 Notte znalazły się sportowe fotele regulowane elektrycznie w 6 płaszczyznach, pokryte czarno-szarą Alcantarą z żółtymi przeszyciami. Zagłówki zdobi niepowtarzalny Trójząb, a sportowa kierownica z obszytym Alcantarą wieńcem ma wstawki z włókna węglowego. Pomiędzy zagłówkami umieszczono ekskluzywną metalową tabliczkę upamiętniającą MC20 Notte Edition wraz z charakterystycznym podpisem „UNA DI 50” (jeden z 50).

Aby uczcić premierę Maserati MC20 Notte Edition, globalny ambasador włoskiej marki i miłośnik MC20 David Beckham oraz Andrea Bertolini wspólnie wystąpili w emocjonującym krótkometrażowym filmie. Olśniewające MC20 Beckhama zostaje tam przemienione w nowe wyścigowe stworzenie, które nocą wyjeżdża na otwarte drogi i na tor wyścigowy.

Fot. Maserati

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony