ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

16 dni temu  02.07.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Rumuńska fabryka Nokian Tyres zgodnie z harmonogramem wyprodukowała pierwszą oponę, aby rozpocząć komercyjną produkcję w 2025 r.

Nowa fabryka opon do samochodów osobowych Nokian Tyres, budowana w Oradei w Rumunii, 1 lipca wyprodukowała pierwszą oponę. Kamień milowy został osiągnięty według planu, a projekt budowlany postępuje zgodnie z budżetem i harmonogramem, aby komercyjna produkcja opon mogła rozpocząć się w początkach 2025 roku. Przełomowy charakter fabryki ogłoszono w maju 2023 roku.

Rekrutacja nowych pracowników Nokian Tyres do rumuńskiej fabryki rozpoczęła się w ubiegłym roku, a w latach 2023 i 2024 Nokian Tyres zatrudniało pracowników zarówno do produkcji, jak i do biura. 60-osobowy zespół początkowy zajmujący się uruchomieniem produkcji szkolił się wiosną w fabryce Nokian Tyres w Finlandii. Łącznie fabryka będzie zatrudniać około 500 osób.

- Dzięki pierwszej oponie mogliśmy przetestować możliwości produkcyjne nowej fabryki, procesy działają zgodnie z planem. Z powodzeniem przeszkoliliśmy również nowych członków zespołu Nokian Tyres w zakresie produkcji opon klasy premium w taki sam bezkompromisowy sposób, jak w innych naszych fabrykach. To dzięki ciężkiej pracy całego zespołu możemy teraz świętować powstanie pierwszej wyprodukowanej w Rumunii opony Nokian Tyres – mówi Adrian Kaczmarczyk, SVP, Operation Excellence z Nokian Tyres.

Roczna zdolność produkcyjna rumuńskiej fabryki Nokian Tyres wyniesie po jej pełnym uruchomieniu 6 milionów opon, z możliwością rozbudowy w przyszłości, a łączna powierzchnia zabudowana wyniesie około 100 000 m2. Według szacunków wartość inwestycji wyniesie około 650 milionów euro. Opony produkowane w rumuńskiej fabryce będą sprzedawane głównie na rynku środkowoeuropejskim, została ona strategicznie zlokalizowana blisko klientów z tego obszaru.

Pierwszą oponą wyprodukowaną w rumuńskiej fabryce jest zimowa opona Nokian Tyres Snowproof 2 bez kolców, przeznaczona dla kierowców samochodów osobowych z Europy Środkowej. Przez ten zimowy produkt klasy premium firma chciała uczcić 90. rocznicę jednej ze swoich najważniejszych innowacji – opony zimowej, oraz swoją długą historię w poprawianiu bezpieczeństwa na świecie.

- Nokian Tyres wynalazła oponę zimową w 1934 roku. To bardzo stosowne, że 90 lat później upamiętniamy tę okazję poprzez jeden z naszych flagowych produktów zimowych w naszej najnowszej fabryce. Naszym celem jest uczynienie świata bezpieczniejszym poprzez ciągłe wynajdywanie na nowo opon i sposobu ich produkcji. To właśnie robiliśmy opona po oponie i to zamierzamy robić w nowej fabryce w Rumunii - mówi Adrian Kaczmarczyk.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony