Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  17.02.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Nowa Falken Sincera SN110 jest produktem przyjaznym dla środowiska naturalnego. Dzięki niskim oporom toczenia oszczędza energię i oferuje wyjątkowy komfort jazdy. Jednocześnie wyznacza nowe standardy w zakresie charakterystyki jazdy. Opona zapewnia bardzo bezpośrednią reakcję na ruchy kierownicy i krótką drogę hamowania. Oba te elementy służą bezpieczeństwu ruchu drogowego i osób przebywających w pojeździe. Nowy produkt będzie dostępny w wielu rozmiarach na w okresie wymiany opon wiosną 2020 roku.

Firma Falken dostrzegła znaki czasu i opracowała nową oponę o niskim oporze toczenia - wyjaśnia Andreas Giese. - Po raz kolejny udało nam się stworzyć z pasją, wysokiej jakości produkt high-tech gotowy do produkcji seryjnej i byliśmy w stanie wprowadzić go na rynek.

Technologia 4D Nano Design mieszanki bieżnika zapewnia niezwykłe korzyści. Dzięki niej Sincera SN 110 jest trwała i solidna. Do opracowania opony wykorzystano superkomputery, które pomogły w przeprowadzeniu symulacji i ekstrapolacji w celu optymalizacji mieszanki na poziomie nanometrycznym. W ten sposób udało się stworzyć gumę dopasowaną do potrzeb klienta, która zapewnia dobrą przyczepność na mokrych i suchych nawierzchniach i jest bardzo odporna na ścieranie.

Małe nacięcia w obwodowych żebrach profilowych zapewniają większą liczbę krawędzi chwytających. Te krawędzie skracają drogę hamowania i zapewniają dobrą przyczepność niezależnie od warunków drogowych. Wyraźnie widać również, że bloki są przymocowane do zewnętrznego barku opony. W rezultacie, podczas dynamicznych zakrętów, w tym bardzo obciążonym obszarze występuje mniejsza deformacja. To rozwiązanie powoduje również skrócenie drogi hamowania i dodatkowo zwiększa precyzję kierowania i reakcję na ruchy kierownicy, bo przecież nie należy zaniedbywać przyjemności z jazdy.

Twórcy produktu wprowadzili do projektu wiele poprawek wykończeniowych szczególnie w aerodynamicznej ścianie bocznej. Dzięki osiągniętej w ten sposób redukcji turbulencji zmniejszono opór powietrza. Nowa SINCERA SN 110 jest więc przyjazna dla portfela i środowiska.

Kolejną cechą konstrukcyjną są żebra profilowe o półkulistym kształcie. Taki kształt zapewnia mniejszy poślizg, a tym samym mniejsze straty energii przy zwiększonej trwałości i przebiegu.

Etykieta opony Sincera SN 110 będzie więc prawdopodobnie zawierała następujące klasyfikacje: od C do E dla oporu toczenia, najlepsza wartość "A" dla przyczepności na mokrej nawierzchni i dwie fale dźwiękowe dla hałasu toczenia.

Tagi: Falken,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony