ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Opony

Felgi

miesiąc temu  18.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Ten najnowszy wyczynowy pojazd elektryczny zmierzy się z Pikes Peak. Niestandardowe są również karbonowo-ceramiczne hamulce, opony Pirelli P-Zero na kutych magnezowych felgach oraz w pełni zmodyfikowany do tej próby układ zawieszenia.

Ford Performance powraca w amerykańskie góry, wystawiając nowy, w pełni elektryczny pojazd pokazowy F-150 Lightning SuperTruck. Inicjatywa ta jest następstwem sukcesu, jakim było ustanowienie przez SuperVana 4.2 kilku rekordów podczas wyścigu Pikes Peak International Hill Climb w 2023 roku.

Nowy Pick-up, zaprojektowany wspólnymi siłami przez Ford Design i STARD, z myślą o uzyskaniu najwyższych osiągów w ekstremalnie trudnych warunkach trasy na Pikes Peak, charakteryzuje się zaawansowanymi rozwiązaniami aerodynamicznymi – przy prędkości 241 km/godz. pojazd generuje siłę docisku o wartości ponad 2,7 tony i jest wyposażony w specjalnie zmodyfikowane silniki elektryczne, o nadzwyczajnych parametrach.

Pikes Peak International Hill Climb odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca 2024 roku. Podczas 102. edycji wyścigu Pikes Peak International Hill climb, SuperTruck będzie wyposażony w trzy 6-fazowe silniki STARD UHP i wysokowydajne ogniwa litowo-polimerowe NMC, co pozwoli na uzyskanie ponad 1400 KM mocy maksymalnej.

Pokazowy elektryczny Ford F-150 Lightning został wyposażony w skomplikowany układ aerodynamiki: potrójny przedni spojler i kierujące strumień powietrza kanały w miejscu reflektorów oraz na masce, ponadto przednie lamele dozujące opór i chłodzenia silnika, płaszczyzny docisku, a także boczne dyfuzory, tylny dyfuzor i wieloelementowe tylne skrzydło. Niestandardowe są również karbonowo-ceramiczne hamulce, opony Pirelli P-Zero na kutych magnezowych felgach oraz w pełni zmodyfikowany do tej próby układ zawieszenia.

Za kierownicą SuperTrucka zasiądzie Romain Dumas, wieloletni uczestnik wyścigu Pikes Peak International Hill Climb i aktualny rekordzista w klasyfikacji generalnej, dla którego będzie to dziewiąty występ i drugi sezon w ekipie Ford Performance. Wiedza i doświadczenie Dumasa sprawiają, że jest on idealnym kierowcą tego wyjątkowego pojazdu.

Fot. Ford

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony