Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

11 dni temu  27.04.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Marka Michelin zwiększa liczbę modeli dostępnych w gamie opon rolniczych MICHELIN RoadBib. W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów. Opona jest objęta pakietem bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych

Opona MICHELIN RoadBib, która została wprowadzona na rynek w 2018 roku, była pierwszym modelem przeznaczonym do ciągników rolniczych o mocy powyżej 200 KM. Zaprojektowano ją z myślą o maszynach intensywnie użytkowanych na drogach. Opona oferuje wysokie osiągi, trwałość i trakcję.

W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów MICHELIN RoadBib: 540/65 R 30, 650/60 R 34, 650/65 R 34, 650/65 R 42 i 710/75 R 42. W efekcie kierowcy będą mogli wybierać w sumie spośród siedmiu modeli. Będą one dostępne zarówno na rynku wymiany, jak i wyposażenia oryginalnego. 

Od momentu wprowadzenia na rynek opona MICHELIN RoadBib cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Aktualnie wprowadzane nowe rozmiary powstały właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, przede wszystkim dlatego, że ciągniki coraz częściej są używane na drogach. Obecnie większość osób wykonujących prace polowe i budowlane ponad 50 proc. czasu poświęca na jazdę po utwardzonych nawierzchniach, co odpowiada 80 proc. całkowitego dystansu pokonywanego przez nich. Tendencja ta dotyczy pojazdów o zróżnicowanym zakresie mocy, a oferta Michelin pozwala aktualnie wyposażyć ciągniki o mocy od 160 KM do ponad 400 KM.

Główne zalety opony MICHELIN RoadBib w porównaniu z tradycyjnym ogumieniem o takim samym zastosowaniu to:

 • większy komfort jazdy na drodze i twardym podłożu;
 • większa precyzja prowadzenia dzięki szerokiemu bieżnikowi;
 • mniejsze opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i większą trwałość, również dzięki mniejszej powierzchni mającej kontakt z podłożem, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej trakcji.

Kluczową cechą MICHELIN RoadBib jest unikalna konstrukcja bieżnika, na którą składają się połączone z centralnym żebrem 52 klocki maksymalizujące trakcję. Dzięki temu 40 proc. bieżnika opony pozostaje w kontakcie z nawierzchnią drogi, co stanowi wzrost o 60 proc. w porównaniu z inną oponą rolniczą MICHELIN MachXBib z regularnymi żebrami. Innowacyjny hybrydowy wzór bieżnika MICHELIN RoadBib poprawia również komfort pracy kierowcy i obniża zużycie paliwa podczas jazdy ciągnika po drodze.

Pakiet bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych przedłużony przez Michelin na 2021 r. zawiera: 

Tagi: Michelin,

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony